Czy etui na telefon ochroni szybkę i obudowę przed zniszczeniem?

Czy etui na telefon ochroni szybkę i obudowę przed zniszczeniem?

Telefon to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów w naszym życiu. Często są one bardzo drogie, dlatego chcemy zrobić wszystko, aby jak najlepiej je zabezpieczyć. W tym celu wielu z nas sięga po etui ochronne. Niestety, nie wszystkie etui chronią nasz telefon - jak więc sprawdzić, czy nasze etui zabezpiecza telefon w najlepszy możliwy sposób?

Cechy solidnego etui, które zabezpieczy nasz telefon


Case nie powinno być zbyt grube

Dobre etui musi chronić nasz telefon, jednak trzeba mieć też na uwadze wygodę. Grube etui sprawi, że będzie nam nie wygodnie trzymać telefon w dłoni.

Nie powinno ograniczać korzystania z aparatu czy innych funkcji

Zdarza się, że etui przysłania nam aparat i może zdjęcie być nie wyraźne a także może ograniczać korzystanie z przycisków czy innych gniazd i funkcji. Warto więc, przed zakupem dokładnie się temu przyjrzeć.

Cechy solidnego etui, które zabezpieczy nasz telefon

Nie kupuj miękkiego etui (oraz plastikowego)

Miękkie etui nie ochronią naszego telefonu w taki sposób, jak zrobią to sztywniejsze obudowy. W końcu gdy mamy miękkiego case, to przy upadku na kant może się odkształcić. Natomiast kupując plastikową obudowę, podczas użytkowania ramki naszego telefonu mogą się porysować i zniszczyć.

Zwróć uwagę na zabezpieczenie aparatu

Wcześniej pisałam o tym, aby etui nie przeszkadzało w robieniu chociażby zdjęć. Jednak kupując etui musimy zwrócić uwagę na aparat, bowiem takie etui musi także je chronić. W tym przypadku, dobrze aby etui wychodziło poza ramki aparatu - jednak trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie przeszkadzało to w funkcjonowaniu

Etui powinno nachodzić na ramki

Bardzo wiele etui nie nachodzi na ramki telefonu, bądź kończą się wraz z ekranem. To niesamowity błąd, ponieważ gdy telefon upadnie na płasko - od razu szybka pójdzie. Osobiście, gdy kupuje etui zawsze sprawdzam czy kanty delikatnie wychodzą poza ekran - dzięki temu możemy uniknąć zbicia szybki gdy spadnie nam na np. płytki.

Nie kupuj tylko etui - zabezpiecz telefon także szybką bądź folią

Jak to mówią - przezorny ubezpieczony. Kupując telefon, kup także szybkę bądź folię. Dzięki temu unikniesz zarysowań, ponadto folia to dodatkowe zabezpieczenie ekranu przed popękaniem.

Według mnie są to najważniejsze punkty, na które należy zwrócić uwagę kupując etui. W końcu każdy chce, aby jego telefon wytrzymał jak najdłużej. Osobiście zawsze kupuję etui, już nie raz dzięki temu uchroniłam swój telefon przez zniszczeniem. 

Gdzie kupić dobre etui online?

Mamy wiele sklepów, które oferują etui. Jednym z nich jest sklep PANCERNIK . Sklep w swojej ofercie ma bogaty asortyment produktów między innymi etui, uchwyty do samochodu, szybki, kable czy ładowarki. Największym atutem jest fakt, że w tym sklepie można dostać etui do niemalże każdego modelu telefonu dostępnego na Polskim rynku. 


Macie etui na telefon?

Komentarze

 1. Moje etui już nie raz uratowało telefon. Ja mam etui typu portfel.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybór odpowiedniego etui na telefon to trudna sprawa, z tym artykułem poradnikowym może okazać się łatwiejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miękkie etui jest najgorsze..

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybka to podstawa! :) Podobnie zresztą, jak etui!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chroni, a do tego super wygląda. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku