Piosenki warte odsłuchania, mające przekaz TOP 5

Codziennie wieczorem, tuż przed snem włączam telewizję i szukam kanału z muzyką - bardzo lubię eskę, dlatego to ona gości na ekranie mojego tv. Tak więc leżę i słucham muzyki - czasem nie koniecznie rozumiejąc słów. [piosenki zagraniczne] Gdy piosenka mnie zaciekawi - wchodzę na tłumaczenie i czytam. Wiecie co jest zabawne? Że blisko 90% piosenek które słucham, i później wchodzę by przeczytać tłumaczenie ma na prawdę głęboki przekaz. Nawet polskie piosenki, w które się nie wsłuchujemy mają przekaz, o którym nawet sobie nie zdajemy sprawy.
Dziś chciałam wam przedstawić 10 piosenek, które zapewne każdy z was słyszał, ale nie każdy wsłuchał się w tekst by go przeanalizować. Może dziś, posłuchacie kolejny raz i zobaczycie, że faktycznie piosenka którą niegdyś słuchaliście ma ważny ukryty przekaz?

1. Alessia Cara - Scars To Your Beautiful
O tej piosence poświęciłam post  (JESTEŚ PIĘKNA)  i stwierdziłam że muszę napisać o niej ponownie, bowiem jest na prawdę idealna dla osób które mają kompleksy, i ciężko im zaakceptować swój wygląd. Zarówno tekst jak i teledysk przemawia dobitnie, i mówię wam poważnie - posłuchajcie. Poniżej refren oraz urywek który jak dla mnie jest najpiękniejszy w tej piosence. 
Powinnaś wiedzieć, że jesteś piękna, po prostu taka jaka jesteś Nie musisz nic w sobie zmieniać To świat powinien odmienić swoje serce Nie ma żadnych blizn w twojej urodzie Jesteśmy gwiazdami i jesteśmy piękne [..] Dziewczyny, które krzywdzicie siebie Pozwólcie mi być waszym lustrem, pomogę wam wyraźnie zobaczyć 

2. Dean Lewis - Be Alright
Piosenka opowiada o chłopaku, którego dziewczyna zraniła - przyjaciel radzi by ten zapomniał o niej pozwolił jej odejść, pociesza że będzie lepiej. Wielu nastolatków jest w takiej sytuacji, i nie zawsze sobie radzą. Ta piosenka jest ukrytym przesłaniem, by zakończyć coś co jest toksyczne. Przepiękna piosenka. 
Wiem, że ją kochasz, ale to koniec, kolego, To nie ważne, odłóż ten telefon. Nigdy nie jest łatwo odejść, Pozwól jej odejść, będzie dobrze.

3. De Mono - Drzewa
O tej piosence raz już wspominałam (klik) i tu po raz drugi chciałabym powtórzyć tą piosenkę. Mimo że jest to polska piosenka, to z początku nie wiedziałam o przesłaniu tego utworu. Tekst ten mówi nie tylko o naszym prawie do wolności ale również o odpowiedzialności za nasze czyny. Uświadamia nam że to my sami podejmujemy najważniejsze w życiu decyzję.

,,Bo ktoś tak urządził dawno świat i  dał nam siłę, by w nim trwać. Z kim dzielisz to ty decydujesz sam, bo wolność wybór daje nam [...] Nie bój się żadnych słów, Wierny sobie byś być mógł"

 4. James Arthur - Impossible
W tym wypadku, myślę że nie muszę pisać czym mnie ta piosenka urzekła. Ma piękny tekst, i pewnie wszyscy o tym wiecie. Tekst można interpretować na wiele sposobów, lecz ja interpretuję go w taki sposób, że wszystko co było wcześniej musimy zaakceptować, a przed nami otworzy się nowy lepszy czas. A wy jak odbieracie tekst Jamesa?

Ktoś powiedział mi, że powinienem być ostrożny kiedy chodzi o miłość. Byłem Ty byłaś silna, a ja nie Moje złudzenie, mój błąd. Byłem nieostrożny, zapomniałem, a teraz, kiedy wszystko jest skończone nie ma nic do powiedzenia. Odeszłaś bez żadnego wysiłku. Wygrałaś. Możesz śmiało iść i im powiedzieć

5. Luka Rosi - A Ty Bądź
Piękna piosenka, która mówi nam o pięknej, szczęśliwej miłości. Miłości odwzajemnionej, która daje szczęście z obecności drugiej osoby. Warto w chwili wątpliwości usiąść w zaciszu pokoju, i wsłuchać się w piosenkę. Uwierzcie mi, ciepło się robi na sercu.
A Ty bądź moim pierwszym oddechem, Moim smutkiem i grzechem, Moim każdym uśmiechem. A Ty bądź moją nieskończonością, Mym spokojem i złością, Mą największą miłością.

Słyszeliście o tych piosenkach wcześniej? Zastanawialiście się nad nimi?Macie piosenki, które warto posłuchać i zastanowić się co mają nam do przekazania? Chcielibyście więcej takich postów? 
Zdjęcie użyte na początku pochodzi od: pixabay klik

Komentarze

 1. "Impossible" to piękny utwór. :) Fajnie byłoby, gdybyś kontynuowała tę serię. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz, że chyba znam tylko tą piosenkę Morisona?Czas odsłuchać resztę:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zagraniczne znam, tych polskich niestety nie. Będę musiała przesłuchać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje :)
  Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzieś je już słyszałam, ale to nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe propozycje. Znam i uwielbiam te piosenki, ale najbliższa mi jest ta Scars to Your Beautiful! <3 Czekam na więcej takich postów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oo Luka Rosi nawet nie znałam, De mono kiedyś pochłaniałam, każdą jedną sekundę. Ogólnie jestem miłośnikiem doboru muzyki i jej tekstu do swojego stanu emocjonalnego. Zawsze gdy mam jakieś załamania towarzyszą mi słuchawki i muzyka z przekazem. Do tej listy dołożyłabym Sylwia Grzeszczak, Piasek - Bezdroża.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety znamy tylko jedną z nich, ale resztę zapisałyśmy na telefonie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe propozycje:) Znam tylko 2 z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z przyjemnością zapoznałam się z tymi utworami :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnia piosenka bardzo mi przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajne kawałki, znam tylko 2 ale pozostałe też chętnie przesłucham. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe wybrałaś propozycje. Może zrobię kiedyś podobny post.

  OdpowiedzUsuń
 14. Znam tylko jedną z tych piosek :) Ja osobiście nie słucham piosenek dla przekazu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię bardzo słuchać muzyki, jednak wolę polskich wykonawców i polski tekst. Uważam, że w ojczystym języku jest dużo trudnij stworzyć przekaz, który przyciągnie odbiorcę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam tylko Jamesa Arthura, nie mój klimat piosenek :/

  OdpowiedzUsuń
 17. słyszałam te piosenki i rzeczywiście mają przekaz. Szkoda, że nie wszystkie polskie jak i zagraniczne utwory to posiadają, niektóre pisane są totalnie bez sensu, pod publikę...

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili:
  Myśli to wymyśli

  OdpowiedzUsuń
 18. James Arthur - Impossible uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Uwielbiam słuchać muzykę i nie wyobrażam sobie bez niej życia ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. James Arthur - kiedyś dużo słuchałam go:) De Mono - oni jeszcze są aktywni? Oj pamiętam "Statki na Niebie"

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie mój typ muzyki ale również lubię w piosenkach wsłuchiwać się w tekst i myśleć o czym jest. Niektóre utwory mają naprawdę piękne przesłania. Z tych co wymieniłaś Impossible bardzo lubię ale tak to raczej metalówą jestem ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Impossible" to piosenka przez która łzy napływają mi do oczu :) uwielbiam ją i głos wykonawcy.

  OdpowiedzUsuń
 23. Utwory z klimatem, pierwszy podoba mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 24. bardzo lubię piosenkę Jamesa Arthura :) jedna z moich ulubionych, taka która nigdy mi się nie znudzi :)

  OdpowiedzUsuń
 25. James Arthur - kiedyś słuchałam.... oj na okrągło:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zawsze staram się odwiedzać swoich czytelników.
Klikając w reklamę przyczyniasz się do wsparcia schroniska- 40% tego co zostanie zebrane przeznaczam na schronisko.

Copyright © Shikatemeku.pl