Jakie są metody depilacji? - najlepsze sposoby depilacji

Jakie są metody depilacji? - najlepsze sposoby depilacji

Praktycznie każda kobieta ma problem, z owłosieniem na różnych partiach naszego ciała. Jest wiele metod depilacji, dlatego ile kobiet tyle różnych zdań na temat sposobów depilacji. W dzisiejszym artykule, chciałabym przedstawić wam kilka sposobów depilacji i tych wypisanych wybrać te najlepsze, biorąc pod uwagę zarówno wady jak i zalety danych metod. 

Jakie są najpopularniejsze metody depilacji:

 • golenie maszynką,
 • depilacja woskiem, 
 • depilacja depilatorem elektrycznym
 • depilacja laserem, 
 • kremy do depilacji, 

Jakie są metody depilacji? - najlepsze sposoby depilacji


Golenie maszynką

Niewątpliwie najczęstszą metodą usuwania włosów jest maszynka. Z pewnością dlatego, że jest ona łatwo dostępna i możemy ten zabieg wykonać w domu przy niskich kosztach - maszynkę można kupić już od 2zł. Niestety minusem jest fakt, że najtańsze maszynki są jednokrotnego użytku, ponadto aby nasze ciało pozostało bez włosków, musimy ponawiać depilację co kilka dni. Do tego dochodzi również pianka do golenia. Wyliczając wszystko to kwota może być bardzo duża. 

Wady golenia maszynką:  niska skuteczność więc  trzeba powtarzać co 2-3 dni lub nawet codziennie, częste podrażnienia, wrastanie włosków i zapalenie mieszków, skóra nie zawsze jest gładka, 
Zalety golenia maszynką:  jest komfortowo, jedynie istnieje ryzyko zacięcia się, tanie maszynki, czas trwania zabiegu 

Depilacja depilatorem elektrycznym 


Po depilator elektryczny również sięga bardzo wiele osób, jego zaletą jest fakt, że depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, a gładką skórę mamy aż do 3 tygodni. Jedyny wydatek to zakup depilatora - ceny wahają się już od 100 zł co za tym idzie, że często jest tańszy od profesjonalnych zabiegów. Niestety, podczas depilacji możemy odczuwać ból i dyskomfort ponieważ działa on na podobnej zasadzie jak  pęseta do brwi. Trzeba zaznaczyć, że depilacja depilatorem może powodować wrastanie włosków. 

Zalety depilacji depilatorem elektrycznym:  skuteczny, mamy spokój na około 3 tygodnie, dość tani w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami,
Wady depilacji depilatorem elektrycznym: ból podczas depilacji, może powodować wrastanie włosków

Depilacja woskiem 


Na depilację woskiem decyduje się coraz więcej osób, dlatego aktualnie jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda depilacji wśród aktualnie skutecznych metod walki z owłosieniem. Depilacja woskiem to nie tylko usuwanie włosków wraz z cebulkami, ale również dzięki dodatkowemu złuszczeniu. Zabieg depilacji woskiem polega na nałożeniu na skórę rozgrzanego wosku, który kolejno jest usuwamy przy pomocy bawełnianych pasków. Podczas ich zrywania nie tylko pozbywamy się włosków, ale również martwego naskórka.
Depilacja woskiem wymaga regularnych wizyt, ale za to jest dużo bardziej skuteczniejsza od golenia maszynką - mamy spokój od niechcianego owłosienia na około 3 tygodnie! 

Wady depilacji woskiem: dość duże koszty, bój podczas usuwania włosków, nie dla osób ze skórą wrażliwą, możemy uszkodzić naczynka, skóra może piec i boleć
Zalety depilacji woskiem: jest bardzo skuteczny ponieważ mamy spokój na około 3 tygodnie

Depilacja laserem

Dzięki depilacji laserem, problem związany z włoskami przestanie nas dotyczyć. Podczas depilacji laserem, światło lasera niszczy macierz włosków, co uniemożliwia ich odrastanie i sprawia że ze spokojem możemy zapomnieć o innych sposobach depilacji. To niewątpliwie największa zaleta depilacji laserowej. Niestety, dużym minusem depilacji laserem jest jego cena - sięga ona koło 1000 złotych, a nawet więcej. Zabieg trzeba wykonywać w seriach, a potem co roku odnawiać. Aktualnie są dostępne różne lasery do użytku domowego, jednak jego ceny są niewątpliwie wysokie ponieważ sięgają nawet ponad 2500 zł. Trzeba również zaznaczyć, że minusem tej metody może być nieskuteczność - w przypadku bardzo cienkich i jasnych włosów, światło lasera nie działa. Ten zabieg jest również bolesny, jednakże wiele salonów kosmetycznych oferuje również znieczulenie.

Zalety depilacji laserem: jest skuteczna ponieważ możemy zapomnieć o depilacji na około rok,
Wady depilacji laserem: drogi zabieg, który trzeba ponawiać co roku, laser nie działa na cienkie i jasne włosy, zabieg jest bolesny.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji są powszechnie dostępny w niemalże każdej drogerii. Dzięki użyciu kremu wykonujemy depilację chemiczną, podczas której składniki kremu rozpuszczają wszystkie włoski, nie ma tu znaczenia czy włoski są krótkie, czy jasne. Jest to niewątpliwie bezbolesna i szybka metoda - po nałożeniu kremu musimy odczekać około 20 minut. Używając kremu nie pojawi się problem z wrastającymi włoskami. Minusem kremów do depilacji jest fakt, że jest to krótkotrwały efekt - włoski mogą odrastać już po 3 dniach. Krem to również chemiczny kosmetyk, dlatego może się zdarzyć że wywoła alergię. 

Zalety kremów do depilacji: bezbolesna, szybka metoda, nie pojawi się problem z wrastającymi włoskami, łatwa dostępność
Wady depilacji laserem: krótkotrwały efekt, mocno chemiczny kosmetyk

Co więc najlepiej wybrać?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe metody depilacji może wywnioskować, że najskuteczniejszą metodą depilacji jest depilacja laserem. Jednakże, z racji że jest to dość drogi zabieg, który należy powtarzać to depilacja woskiem lub depilatorem elektrycznym jest możliwie najlepszą metodą depilacji. 

Komentarze

 1. Kiedyś używałam kremu do depilacji, ale nie potrafię znieść jego zapachu. Wolę maszynki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Depilacje woskiem chyba bym nie chciała mieć, ze względu na ten ból :) wolę lepszej jakości maszynki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre maszynki dają radę, więc na razie korzystam z tej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. moja siostra pozbyła się włosków dzięki terapii laserem, mnie też się ona marzy. póki co używam zwykłej maszynki

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim marzeniem jest depilacja laserowa i odkładam na nią pieniądze. Chyba że prędzej zakupię Phillips Lumea.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja stosuję tradycyjne maszynki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja stosuję maszynki i depilator elektryczny. Zależy od miejsca. Próbowałam kiedyś robić pastę cukrową, ale przypaliłam dwa garnki i się poddałam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. mi kosmetyczka wykonała depilację laserową całych nóg i teraz chcę wydepilować jeszcze pachy, jestem mega zadowolona! dobry laser ma też głowicę chłodzącą więc bólu nie czuć, przy depilacji bardzo wrażliwych miejsc można użyć kremu znieczulającego. a zabiegów nie trzeba powtarzać, choć to zależy od np. hormonów, ja po trzech latach nie byłam na żadnej depilacji a włoski nie odrastają :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku