Jak przygotować skórę do makijażu w 5 krokach?

Jak przygotować skórę do makijażu w 5 krokach?

Każdy z nas wie, że pielęgnacja zarówno wieczorem jak i rano jest bardzo ważna. Jednakże nie każdy z nas wie, że aby makijaż wyglądał dobrze przez wiele godzin, ważna jest również odpowiednia pielęgnacja przed nałożeniem makijażu. Przygotowanie skóry do makijażu nie jest trudne, to tylko rutyna, którą musisz przyjąć i nie zaniedbać. Dziś chciałabym wam powiedzieć o tym w jaki sposób przygotować skórę do makijażu. 

1.  Oczyszczanie skóry

Tak jak ważny jest demakijaż po całym dniu noszenia makijażu, tak ważne jest oczyszczenie skóry przed makijażem. W końcu nie chcemy nakładać makijażu na brudną skórę. Dlatego przed przystąpieniem do makijażu musisz bardzo dobrze umyć twarz, stosując odpowiedni płyn do mycia twarzy. Tylko upewnij się, że jest delikatny dla Twojej skóry.

2. Złuszczanie skóry

Ten krok jest opcjonalny, złuszczaj skórę tylko maksymalnie dwa razy w tygodniu i używaj delikatnego typu. Warto więc wcześniej zaplanować sobie tydzień i wybrać złuszczanie skóry w dzień jakiejś ważnej imprezy. Dlaczego? Ponieważ musisz oczyścić pory, aby się otworzyły, jednocześnie nie chcemy, aby twarz była czerwona,  dlatego musimy wybrać produkt, który jest delikatny. 

3. Nakładanie toniku na skórę

Warto również zamiast toniku użyć wody różanej, jest ona delikatna a przy tym korzysta dla skóry. Ponadto toniki powinny wnikać głęboko, aby oczyścić pory, a następnie je domknąć, więc unikaj wszystkiego, co może spowodować zaczerwienienie i stan zapalny twarzy.

Jak przygotować skórę do makijażu w 5 krokach?

4. Nawilżanie skóry

Nawilżanie skóry jest bardzo ważne. Makijaż może być szkodliwy i może powodować wysuszenie i zmęczenie twarzy. Warto więc postawić na coś, co będzie pasować dla twojego rodzaju skór. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów, więc nie martw się, jeśli od razu nie znajdziesz odpowiedniego produktu do nawilżania. Ważne jest również odpowiednie nakładanie kremu - z umiarem. Twarz nie powinna wyglądać błyszcząco, a także należy wybrać lekki krem ​​nawilżający, aby dobrze komponował się z makijażem. Unikaj przed makijażem tłustych kremów. 

5. Nakładanie podkładu

Podkłady mają za zadanie wygładzić i ujednolicić skórę, wypełniając niedoskonałości, aby baza i podkład wyglądały nieskazitelnie. Istnieją również podkłady matujące, które pomagają nam zniwelować efekt błyszczącej cery. 

Pamiętaj jednak, że kiedy nakładasz krem ​​nawilżający lub serum lub jedno i drugie musisz pozostawić skórę na 10 minut, zanim nałożysz cokolwiek innego na twarz. Musisz pozwolić mu wsiąknąć.

Jak przygotować skórę do makijażu w 5 krokach?

A ty przygotowujesz cerę przed makijażem?

Komentarze

 1. W zasadzie poza ostatnim punktem, to dobrze opisana podstawowa pielęgnacja każdej cery :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podstawy, których staram się trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się nie maluję, no jedyne, czego użyję to tusz do rzęs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie tak wygląda moje przygotowanie pod makijaż :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku