Czym myć pędzle do makijażu aby się nie zniszczyły?

Czym umyć pędzle do makijażu aby się nie zniszczyły
Czym myć pędzle do makijażu? Jak często myć pędzle? Wiele osób zadaje sobie takie pytanie, lecz nie zawsze zna na nie odpowiedź.. Żeby nasze pędzle służyły nam przez wiele lat, należy je w odpowiedni sposób pielęgnować - tak jak dbamy o kondycję naszej cery, tak powinniśmy dbać o nasze pędzle.

Dlaczego powinniśmy myć pędzle do makijażu?

Tak jak dbamy o kondycję naszej cery, tak powinniśmy dbać o regularne czyszczenie naszych pędzli. Malując się brudnymi pędzlami serwujesz sobie często dużą dawkę bakterii, które roznoszą się po całej twarzy w skutek czego przyczynisz się do pogorszenia stanu swojej cery. (np. nakładając pędzlem podkład lub podczas używania pudru przenosisz na niego łój i bakterie nie myjąc go serwujesz swojej cerze niezłą dawkę zanieczyszczeń) Gdy użyjesz brudnych pędzli do malowania chociażby oczu spowodujesz że mogą pojawić się brzydkie nieestetyczne plamy, a w końcu każda z nas chce wyglądać pięknie!

dlaczego powinnismy myc pedzle do makijazu, co powoduje niemycie pedzli do makijazu, brudny pedzel do makijazu
błędy podczas mycia pędzli, czym najlepiej umyć pędzle do makijażu

Co może powodować niemycie pędzli?

Trądzik, wypryski czy też zatkane pory to może być skutek używania brudnych pędzli do makijażu. Gdy nasze pędzle ciągle będą zapełnione bakteriami, to nawet dobre kosmetyki do pielęgnacji nie poradzą sobie z ciągłym narażeniem naszej cery z taką ilością zanieczyszczeń

Czym myć pędzle do makijażu, aby się nie zniszczyły?

Pędzle do makijażu można myć wieloma produktami, jednak sama woda nie wystarczy aby wszystkie zanieczyszczenia i bród zniknęły. Poniżej przedstawiam wam kilka produktów dzięki którym twoje pędzle mogą ci posłużyć na wiele miesięcy, czy też lat.
Ja praktycznie od zawsze używałam szarego mydła. Szare mydło jest tanie i bardzo wydajne a włosie po jego umyciu wygląda jak nowe, chodź ostatnio postanowiłam przejść na szampon dla dzieci - i mam wrażenie że jest delikatniejszy. 

jak często powinniśmy myć pędzle do makijażu? Co jaki czas myc pedzle?

Błędy popełniane podczas mycia pędzli do makijażu

Wiele osób mocno pociera pędzle, szarpie oraz wyciska z nadmiaru wody - są to nasze grzeszki, które powodują że skracamy ich żywotność. Gdy miałam swoje pierwsze pędzle poddawałam je takim torturom - zbyt mocno pocierałam - w skutek czego bardzo szybko włosie się zniszczyło oraz zaczęło wypadać, dlatego nie róbcie takich rzeczy, w końcu każda chce aby kosmetyki posłużyły nam jak najdłużej

Jak często myć pędzle do makijażu

Pędzle powinniśmy myć za każdym razem gdy ich użyjemy. Nie zawsze jest jednak na to czas. Poniżej przedstawiam wam  maksymalnie co ile dni powinniśmy myć pędzle
 • Pędzle do produktów mokrych - np. podkład czy korektor - najlepiej myjemy po każdym użyciu, maksymalnie co 3-7 dni
 • Pędzle do produktów suchych- róż, bronzer, puder - raz w tygodniu, chodź niektórzy przedłużają nawet do dwóch tygodni.
 • Pędzle do cieni - tu podobnie jak wyżej, jednak wiadomo najlepiej takie pędzle myć po każdym użyciu, aby nasze makijaże były ładne i estetyczne
Osobiście pędzla do podkładu nie używam już od dłuższego czasu- teraz używam gąbeczki- jednak myłam go minimum raz w tygodniu. Nie często maluję oczy, ale jeśli już je maluję to pędzelki myje  każdorazowo po użyciu - mam jednak jeden pędzel który myję co dwa-trzy tygodnie ale nim nakładam tylko jeden cień.

czy powinniśmy dezynfekować pędzle do makijażu? Jak powinniśmy myć pędzle

Jak powinniśmy myć pędzle? 

 • Pędzle do makijażu należy czyścić delikatnie, by nie naruszyć delikatnego włosia,
 • Po wyczyszczeniu pędzla, dokładnie spłucz nadmiar piany (jeśli używaliśmy np dziecięcego szamponu) aby pędzel nie zmienił swojego kształtu
 • Usuń nadmiar wody - możesz to zrobić delikatnie wycierając pędzel przy pomocy ręcznika lub ręcznika papierowego
 • Zostaw pędzle by samoczynnie wyschnęły - pod żadnym pozorem nie narażaj ich na ciepło, wtedy twoje pędzle szybko się zniszczą
Czytałam również że włosie nie powinno leżeć płasko na stoliku, bo wtedy może się zmienić kształt, jednak osobiście ja kilka razy zostawiłam na blacie i dotychczas nic się nie stało z pędzlami.

Czy powinniśmy dezynfekować pędzle?

Według mnie nie trzeba dezynfekować pędzli jeśli tylko my z nich korzystamy, chodź nawet jeśli korzysta z nich więcej osób to i tak uważam że dokładne wyczyszczenie jest wystarczające. Jeśli jednak chcemy być sterylne należy kupić produkt do dezynfekcji. Jak często myjecie pędzle? Czy wiedzieliście że jest tak ważne mycie pędzli? 

błędy popełniane podczas mycia pędzli do makijażu, czego nie robić podczas mycia pędzli do makijażu

Komentarze

 1. Ja zdecydowanie za rzadko myje moje pędzle :p Przeważnie używam szarego mydła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pędzle obowiązkowo raz w tygodniu. Do podkładu również używam gąbeczki, więc nie ma problemu. I tak jak radzisz, myję szarym mydłem. Zawsze genialnie daje radę:)
  Aromatycznych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za tipy, muszę się zmotywować żeby myć moje pędzle częściej a nie raz na 2 tygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myję płaynem micelarnym ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja myję pędzle szamponem od kiedy pamiętam i wszystkie są w genialnym stanie. Ja mam też sporo pędzli więc nie musze tak czesto ich myć i najpierw odkładam a później wszystkie za jednym zamachem czyszcze więc średnio tak co 2 tygodnie mi się to zdarza ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja myję płynem do mycia ciała mojego synka. Najlepiej się u mnie sprawdza i domywa pędzle z zanieczyszczeń.

  OdpowiedzUsuń
 7. Za często się nie maluję, ale oczywiście myję swoje pędzle. Bardzo przydatny post!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja myję pędzle olejkiem do ciała, a czasem mydłem. W sumie wszystko zależy od tego co mam pod ręką. Kiedyś miałam specjalny płyn i też się sprawdzał, chociaż nie domywał pigmentu z czerwonych i różowych cieni. Mydło zmywa wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam czyścik do pędzili ale stosuje do niego mydlo w płynie. Jestem z tego zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 10. niestety nie mam pędzli do makijażu, to znaczy już nie mam, ponieważ wszystkie moje pędzle są w farbach plakatowych, a ja na razie przestałam się malować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja mam bardzo dużo pędzli do makijażu. Zawsze je myje żelem specjalnym do pędzli i nic się nigdy z nimi nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zapewne bym wybrała myjkę do pędzli, ale że rzadko jednak ostatnio się maluję, to najczęściej używam właśnie szarego mydła (w płynie). Dla mnie jest idealne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeżeli chodzi o kondycję pędzli, to ich jakość też ma bardzo duże znaczenie. Ja myję mydłem w płynie i zawijam w papier. Niestety, pędzle na przykład z Aliexpress po którymś myciu zaczęły się niszczyć.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja używam olejku do mycia ciała z Isany. Sprawdza się super!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku