Jakie szelki wybrać dla psa? Najlepsze szelki dla psa

Jakie szelki wybrać dla psa? Przydatne akcesoria dla psa

Odpowiednio dobrane akcesoria dla psa są bardzo ważne, szczególną rolę odgrywają tutaj szelki. Chodź powszechnie wiadome jest, że szelki są lepsze na spacery od obroży, to dużo osób robi błąd kupując nieodpowiedni rodzaj szelek. W dzisiejszym artykule napiszę jaki typ szelek jest najpopularniejszy, a także jakie informacje są ważne, aby je odpowiednio dobrać pod rozmiar psa. 

Ajuwerda - co to takiego?

Słowo, o którym prawdopodobnie wielu z nas nigdy nie słyszało - Ajuwerda. Może wydawać Ci się to dziwne, jednak jest to to tradycyjna indyjska nauka medycyny. Ta medycyna powstała już około 5000 lat temu! To jeden z najstarszych systemów medycznych. Może nie tylko leczyć, ale także pomóc w zdrowiu. Zaciekawiła cię Ajuwerda? To koniecznie musisz przeczytać dalszą część artykułu! 

Ajuwerda jest jedną z trzech największych systemów medycznych na świecie. Chociaż ma ona bardzo skomplikowane metody meczenia, koncentruje się głównie na zapobieganiu chorobom. Kładą nacisk, na to aby być świadomym, że nawet jeśli coś jest całkowicie zdrowe, to nadal powinniśmy na to zwracać uwagę, bo jest to podstawowy sposób na to, aby utrzymać zdrowie jak najdłużej.

Działy ajurwedy 

Ta medycyna, może wydawać się zaskoczeniem, ale jest niezwykle rozbudowana. Wyróżnić można między innymi 8 działów jakimi są: 

 • laryngologia, 
 • choroby wewnętrzne, 
 • chirurgia ogólna, 
 • pediatria i położnictwo, 
 • toksykologia, 
 • psychiatria,
 • prokreacja, 
 •  geriatria i długowieczność (odmładzanie)


Jak wygląda leczenie według Ajuwerdy?


Leczenie, które jest oparte na Ajuwerdzie zupełnie się różni, od aktualnej medycyny która oczywiście oparta jest na wiedzy naukowej. Metoda ta, przede wszystkim polega na przywróceniu równowagi, ma ona przede wszystkim nacisk na modyfikację naszego życia codziennego, czy zwyczajów. Dzięki temu, ludzie są w stanie w dużej mierze lepiej funkcjonować, czy mogą rozbudować świadomość własnego ciała i organizmu. Leczenie według Ajuwerdy przypisuje największe znaczenie przede wszystkim praktykom takim jak:

 • ziołolecznictwo,
 • odpowiednia, zbilansowana i zdrowa dieta,
 • praca umysłowa,
 • masaże lecznicze,
 • aktywność fizyczna.

Piorytety według Ajuwerdy:


Utrzymanie zdrowia tych, którzy są zdrowi

Żeby potrzymać ten cel, medycyna ta skupia się na odpowiedniej diecie, odżywianiu, stylu życia, higienie czy ćwiczeniach. Medycyna ta wierzy, że dzięki przestrzeganiu tych wskazówek, można utrzymać zdrowie, co sprowadzać się może do wydłużenia życia.

Leczenie chorób 

Opisuje się między innymi przyczyny, diagnozę, które mają na celu uzdrowienie osób chorych, oraz uniknięcie nawrotom choroby. 

Oba cele mimo wszystko są ze sobą powiązane - gdyż nadrzędnym celem Ajuwerdy jest utrzymanie zdrowia, aby ciało i umysł były czyste i stabilne. 


Gdzie znaleźć produkty, nastawione na medycynę zgodnie z zasadą Ajuwerdy?


Wiodącym dystrybutorem produktów nastawionych na medycynę zgodnie z zasadami wyżej wymienionymi jest https://devaharmony.com/pl/ - można znaleźć w sklepie przede wszystkim produkty do masażu, odporności, samopoczucia, czy pielęgnacji ciała. Dodatkowo wchodząc na stronę, mamy możliwość bliżej poznać medycynę Ajuwerdy, dzięki czemu pogłębimy swoją wiedzę o nowe informacje. 
Informacje zaczerpnięte do artykułu pochodzą ze strony: https://devaharmony.com/

Co to jest biuro open-space? Jak je zaprojektować?

Z biurami open-space zapewne wielu z nas się spotkało, jednak nie każdy był świadom, że takowe biuro nosi właśnie nazwę open-space. Biura tego typu posiadają wiele zalet, jednak aby zostały dobrze zaprojektowane to wymagane są przemyślane i praktyczne decyzje. W dzisiejszym artykule, postaram się podać kilka wskazówek w jaki sposób zaprojektować biuro open-space.

Co to jest biuro open- space?

Open-space  są to biura, które mają otwartą przestrzeń - nie posiadają żadnych ścianek działowych, a na jednej wielkiej przestrzeni pracuje wiele osób. W takich biurach pracują najczęściej pracownicy danego działu, ale także całe przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę kwestie finansowe takie otwarte przestrzenie są dobrą opcją, ale porężną wadą z kolei może być niewydajność pracowników - patrząc pod kontem hałasu, prywatności czy skupienia. Niewątpliwie wszystko to prowadzi do rozproszenia, braku produktywności czy irytacji. W końcu nie każdy jest w stanie pracować na takim dużym obszarze pośród wielu innych pracowników.


Jakie są korzyści open- space dla przedsiębiorstw?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej - kwestie finansowe. Z pewnością łatwiej jest utrzymać jedno większe pomieszczenie - biuro, gdzie pracuje 20-30 pracowników,  gdzie mamy wgląd na wszystkich pracowników, niżeli kilkanaście pomieszczeń. Dzięki temu, pracodawca ma większą kontrolę nad pracownikami, ponadto zaletą takiego biura jest szybsze chociażby przemieszczanie niezbędnej dokumentacji, lepsza komunikacja z innymi czy brak wykluczenia pracownika. 

Co zrobić, aby praca w biurze open-space była przyjemniejsza dla pacowników?

Odpowiedzią na wyżej postawione pytanie, może okazać się nowoczesny design, który ma na względzie projektowanie otwartych przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb pracowników. 

Jak zaprojektować biuro open-space - najważniejsze informacje

- Zastosowanie ścianek działowych - dzięki takim ściankom mamy możliwość wytyczenia konkretnego miejsca, dzięki czemu można wykroić kawałek prywatności, na jaką zasługuje każdy pracownik. Dodatkowo taka ścianka, może przytłumić dźwięki dochodzące od innych stanowisk pracowników. 

- Odpowiednia ilość przestrzeni - zaleca się, aby każdy pracownik miał miejsce gdzie jest około 3 metrów wysokości, około 13 metrów kwadratowych przestrzeni a także minimum 2 metry kwadratowe podłogi, które przypadają na jedno stanowisko pracy (mamy na myśli miejsce wolnej przestrzeni  urządzeń elektronicznych, mebli i przedmiotów)

- Odległość od monitora - monitor powinien znajdować się minimum 40 cm od twarzy

- Wygłuszenie - niewątpliwie w takich miejscach jest bardzo głośno, dlatego warto postawić na panele, ścianki czy maty akustyczne które mogą wygłuszyć i zredukować hałas. 

Gdzie można kupić ścianki do biura open-space?

Jednym z przedsiębiorstw oferujących trwałe, elastyczne i funkcjonalne ścianki jest  https://www.scianki.info.pl/ - w ich ofercie można znaleźć wiele typów ścianek m.in biurowe, muzealne, wystawiennicze, reklamowe a także ekrany szklane czy parawany. Wiele ofert ścianek w jednym miejscu - to jest możliwe!Kto z was się spotkał z takiego typu biurem?

Czy etui na telefon ochroni szybkę i obudowę przed zniszczeniem?

Czy etui na telefon ochroni szybkę i obudowę przed zniszczeniem?

Telefon to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów w naszym życiu. Często są one bardzo drogie, dlatego chcemy zrobić wszystko, aby jak najlepiej je zabezpieczyć. W tym celu wielu z nas sięga po etui ochronne. Niestety, nie wszystkie etui chronią nasz telefon - jak więc sprawdzić, czy nasze etui zabezpiecza telefon w najlepszy możliwy sposób?

Cechy solidnego etui, które zabezpieczy nasz telefon


Case nie powinno być zbyt grube

Dobre etui musi chronić nasz telefon, jednak trzeba mieć też na uwadze wygodę. Grube etui sprawi, że będzie nam nie wygodnie trzymać telefon w dłoni.

Nie powinno ograniczać korzystania z aparatu czy innych funkcji

Zdarza się, że etui przysłania nam aparat i może zdjęcie być nie wyraźne a także może ograniczać korzystanie z przycisków czy innych gniazd i funkcji. Warto więc, przed zakupem dokładnie się temu przyjrzeć.

Cechy solidnego etui, które zabezpieczy nasz telefon

Nie kupuj miękkiego etui (oraz plastikowego)

Miękkie etui nie ochronią naszego telefonu w taki sposób, jak zrobią to sztywniejsze obudowy. W końcu gdy mamy miękkiego case, to przy upadku na kant może się odkształcić. Natomiast kupując plastikową obudowę, podczas użytkowania ramki naszego telefonu mogą się porysować i zniszczyć.

Zwróć uwagę na zabezpieczenie aparatu

Wcześniej pisałam o tym, aby etui nie przeszkadzało w robieniu chociażby zdjęć. Jednak kupując etui musimy zwrócić uwagę na aparat, bowiem takie etui musi także je chronić. W tym przypadku, dobrze aby etui wychodziło poza ramki aparatu - jednak trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie przeszkadzało to w funkcjonowaniu

Etui powinno nachodzić na ramki

Bardzo wiele etui nie nachodzi na ramki telefonu, bądź kończą się wraz z ekranem. To niesamowity błąd, ponieważ gdy telefon upadnie na płasko - od razu szybka pójdzie. Osobiście, gdy kupuje etui zawsze sprawdzam czy kanty delikatnie wychodzą poza ekran - dzięki temu możemy uniknąć zbicia szybki gdy spadnie nam na np. płytki.

Nie kupuj tylko etui - zabezpiecz telefon także szybką bądź folią

Jak to mówią - przezorny ubezpieczony. Kupując telefon, kup także szybkę bądź folię. Dzięki temu unikniesz zarysowań, ponadto folia to dodatkowe zabezpieczenie ekranu przed popękaniem.

Według mnie są to najważniejsze punkty, na które należy zwrócić uwagę kupując etui. W końcu każdy chce, aby jego telefon wytrzymał jak najdłużej. Osobiście zawsze kupuję etui, już nie raz dzięki temu uchroniłam swój telefon przez zniszczeniem. 

Gdzie kupić dobre etui online?

Mamy wiele sklepów, które oferują etui. Jednym z nich jest sklep PANCERNIK . Sklep w swojej ofercie ma bogaty asortyment produktów między innymi etui, uchwyty do samochodu, szybki, kable czy ładowarki. Największym atutem jest fakt, że w tym sklepie można dostać etui do niemalże każdego modelu telefonu dostępnego na Polskim rynku. 


Macie etui na telefon?
Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku