Powody przez które jesteś ciągle zmęczona

Powody dla których jesteś ciągle zmęczona

Życie w ciągłym biegu i stresie często powoduje że jesteśmy ciągle zmęczeni i nie wyspani. Wiesz że aż jedna trzecia nastolatków, dorosłych i starszych zgłasza uczucie senności i zmęczenia? Zmęczenie jest niebezpieczne ponieważ jest również objawem poważnych chorób, ale często jest spowodowane czynnikami stylu życia. W tym artykule przedstawię wam kilka potencjalnych powodów, przez które jesteś zmęczony, a także zalecenia na odzyskanie energii.

Jakie są przyczyny ciągłego zmęczenia?


Jakie są przyczyny ciągłego zmęczenia?

Zbyt małe nawodnienie organizmu


Odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne dla utrzymania poziomu energii. Wiele reakcji zachodzących w organizmie każdego dnia powoduje utratę wody, którą należy regularnie uzupełniać płynami. Odwodnienie organizmu występuje, gdy nie pijesz wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia, żeby  uzupełnić wodę utraconą w moczu, stolcu, pocie i oddechu. Wiesz, że nawet łagodne odwodnienie może prowadzić do obniżenia poziomu energii i zmniejszonej zdolności koncentracji? 

Podsumowując, kluczowe jest picie wystarczającej ilości wody, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Do typowych objawów odpowiednia możemy zaliczyć a to pragnienie, zmęczenie, zawroty głowy i bóle głowy.

Prowadzenie siedzącego trybu życia

Wielu z nas nie ćwiczy ponieważ twierdzi że jest zbyt zmęczony aby ćwiczyć. Prawda jest taka, że brak aktywności może być główną przyczyną niskiego poziomu energii. Badania pokazują, że ćwiczenia fizyczne mogą zmniejszyć zmęczenie wśród zdrowych ludzi jak i osób z chorobami, takimi jak rak.
Warto również wspomnieć, że nawet minimalne wzrosty aktywności fizycznej wydają się być korzystne na nasze zdrowie. 

Podsumowując więc, aby zwiększyć poziom energii do codziennego życia wpleć chodź trochę aktywności fizycznej. Zastąp siedzące zachowania aktywnymi. Nawet drobne zmiany aktywności spowodują zminimalizowanie zmęczenia. Gdy tylko jest to możliwe częściej stój niż siadaj, chodź po schodach zamiast do windy. Wybierz się na krótki spacer, zamiast wsiadać do auta.

Spożywanie dużej ilości napojów energetycznych

Picie od czasu do czasu energetyków nie jest mocno szkodliwe dla zdrowia. Trzeba pamiętać jednak o tym, by nie przesadzić. Te napoje mogą zapewnić tymczasowy zastrzyk energii ze względu na wysoką zawartość kofeiny i cukru.  Niestety, te napoje energetyczne mogą również wywołać zmęczenie, kiedy minie działanie kofeiny i cukru. Jednak trzeba pamiętać że nawet małe spożywanie takich napojów po południu może zakłócać sen i prowadzić do niskiego poziomu energii następnego dnia. 

Podsumowując, jeśli pijesz napoje energetyczne i doskwiera ci zmęczenie, należy stopniowo odstawiać energetyki. Ponadto, nie zapomnij o ograniczeniu spożycia kawy i innych napojów zawierających kofeinę do wczesnych godzin w ciągu dnia.


Jakie mogą być powody zmęczaenia?

 

Za mało snu wysokiej jakości

Każdy z nas jest świadom, że niewystarczająca ilość snu prowadzi do zmęczenia. Podczas snu twoje ciało się regeneruje - między innymi przechowuje pamięć i uwalnia hormony, które regulują metabolizm i poziom energii. Gdy w nocy się wyśpimy zazwyczaj budzimy się pełni energii i zadowolenia. Czy wiesz że dorośli potrzebują średnio siedmiu godzin snu w nocy? Co ważne, sen powinien być spokojny i nieprzerwany, aby umożliwić mózgowi przejście przez wszystkie etapy cyklu snu. Oprócz wystarczającej ilości snu, utrzymywanie regularnego snu również pomaga zapobiegać zmęczeniu.

Podsumowując, aby poprawić ilość i jakość snu, kładź się spać mniej więcej o tej samej porze każdego wieczoru, zrelaksuj się przed snem i dużo ćwicz w ciągu dnia. Jeśli masz problem z zasypianiem  udaj się do lekarza. 

Spanie o nieodpowiednich porach

Nieodpowiednia ilość snu powoduje zmęczenie, jednak to nie jedyny powód zmęczenia. Spanie o niewłaściwej porze może zmniejszyć Twoją energię przez co mamy uczucie ciągłego zmęczenia. Spanie w ciągu dnia zamiast w nocy zaburza rytm dobowy organizmu, czyli zmiany biologiczne zachodzące w odpowiedzi na światło i ciemność. Kiedy sen nie jest zsynchronizowany z rytmem dobowym, może rozwinąć się chroniczne zmęczenie. 

Używanie okularów do blokowania niebieskiego światła może również pomóc osobom, które śpią w ciągu dnia 

Zbyt mała ilość kalorii

Spożywanie zbyt małej ilości kalorii może powodować uczucie zmęczenia. Twoje ciało używa ich do poruszania się i napędzania procesów, takich jak oddychanie i utrzymywanie stałej temperatury ciała. Kiedy jesz za mało kalorii, twój metabolizm zwalnia w celu oszczędzania energii, potencjalnie powodując zmęczenie. Ponadto trudno jest zaspokoić zapotrzebowanie na witaminy i minerały, gdy spożycie kalorii jest zbyt niskie

Podsumowując, aby utrzymać wysoki poziom energii, unikaj drastycznych redukcji spożycia kalorii, nawet jeśli Twoim celem jest utrata wagi 

Wysoki poziom stresu

Czy jesteś świadoma, że przewlekły stres może mieć głęboki wpływ na poziom energii i jakość życia? Chociaż stres jest normalny, to musimy wiedzieć, że nadmierny poziom stresu jest powiązany ze zmęczeniem Ponadto reakcja na stres może wpłynąć na zmęczenie. Chociaż możemy nie być w stanie uniknąć stresujących sytuacji, opracowanie strategii radzenia sobie ze stresem może pomóc uniknąć całkowitego zmęczenia. 

Podsumowując, stres może prowadzić do zmęczenia, dlatego musimy starać się radzić sobie z nim. Ponadto joga i medytacja mogą pomóc złagodzić stres.

Dlaczego jestem ciągle zmęczona?

Zmęczenie niestety jest powszechne w naszym społeczeństwie, jednak dobrze jest znaleźć jego przyczynę i go zmniejszyć, bądź wyeliminować. 

Kto z was cierpi z powodu zmęczenia?

Jak dbać o łapy psa zimą? Ochrona łap psa zimą.

Ochrona łap psa, łapy psa zimą, jak dbać o łapy psa zimą?

Pies to bezkompromisowo najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego powinniśmy dbać o niego najlepiej jak potrafimy. Jednak czy wiedziałaś, że zimą trzeba zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację psich łap? Jak chronić łapy psa w zimę? 

Jak wiemy jest wiele ras psów, które znacznie lepiej tolerują zimno i śnieg - mówimy tu między innymi o husky czy malamut. Trzeba jednak pamiętać, że nawet szczeniaki czy dorosłe psy które są przystosowane do warunków zimowych mogą być nadal narażone na nieprzyjemności zimą np. sól która jest sypana na zlodowacenia.  

Jakie są zagrożenia dla psów w zimę? 


  • Suchość, pękanie i pękanie : niskie temperatury i suche powietrze mogą wysuszyć opuszki psich łap. Ponadto odmrożone łapki mogą powodować podrażnienia lub oparzenia 
  • Urazy łapy : Na spacerze spotykamy wiele rzeczy, dlatego nadepnięcie na kryształki soli, skały lub inne ostre przedmioty ukryte pod śniegiem może być bolesne
  • Odmrożenia 
  • Zatrucia : Na dworze w czasie zimy używamy wielu środków tj.: środek przeciw zamarzaniu, środki do topienia lodu i sól do usuwania lodu. To jest zagrożenie dla psa, ponieważ jeśli pies zlizuje te substancje ze stóp, może mieć rozstrój żołądka, lub może mu grozić zatrucie.
  • Hipotermia : chociaż jest to bardziej problem z „całym ciałem”, a nie z łapą, ważne jest, aby pamiętać, że zimna pogoda może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla szczeniąt.

czym smarować opuszki psa?

Jak dbać o łapy psa zimą? Jak dbać o opuszki psa?


1. Odpowiednie nawilżenie opuszków łap

Jest wiele specjalnych środków do nawilżania opuszków łap między innymi psi wosk czy balsam. Jeśli nie masz wosku czy balsamu to wystarczy użyć wazeliny kosmetycznej. Możesz używać tych produktów przed spacerem lub po spacerze - pamiętając wcześniej o oczyszczeniu psich łapek ze śniegu czy soli. 

2. Myj łapy swojemu psu po spacerach

Mycie łap psów jest szczególnie zalecane dla osób mieszkających w mieście. Tam szczególnie często używa się soli czy innych chemikaliów. Nie umycie łapek może powodować ból czy też szczypanie. 

3. Nie wybieraj się na zbyt długie spacery

Chodź z reguły psy lubią bawić się na dworze, to jednak zimową porą dobrze jest ograniczyć spacery i bieganie po parku. Szczególny nacisk kładzie się na psy starsze, krótkowłose czy narażone na problemy ze stawami. Staraj się by twojemu psu było ciepło - załóż mu kurteczkę czy sweterek. Jeśli temperatura ciała psa jest wystarczająco wysoka to możemy mieć duże prawdopodobieństwo że będzie miał on dobre krążenie w łapkach.

4. Kup buciki dla psa

Rzadko kiedy można spotkać psa, który chodzi w bucikach, ale jest to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie problemów z łapkami w zimę. Dzięki nim pies nie jest narażony na chemikalia lub inne przedmioty które możemy znaleźć w śniegu. 

5. Monitoruj swojego psa

Dobrze jest po spacerze obejrzeć łapki psa pod kontem pęknięć czy zranień. Obserwuj również postawę swojego psa, jeśli długo liże łapy może oznaczać że coś go boli.

6. Obetnij włosy przy łapkach oraz pazurki

Obcięcie pazurków umożliwi twojemu psu zachowanie stabilizacji psiego ciała. Z kolei przycięcie włosów między łapkami pomoże w czyszczeniu łapek oraz zmniejszy prawdopodobieństwo utworzenia się kulek lodu między opuszkami psa. 

Jak dbać o psa łapy zimą? Łapy psa w zimę

Ochrona łap psa zimą

Jeśli chcemy spać spokojnie powinniśmy zaopatrzyć się w balsam, wosk lub najzwyklejszą wazelinę kosmetyczną, aby łapki naszego psa były odpowiednio nawilżone. 

Co byście jeszcze dodali, jeśli chodzi o pielęgnację psich łap zimą?

Dermika: Skin Genesis, Blooming Skin- mgiełka, żel pod oczy, krem oraz emulsja

Opinia: Kosmetyki marki Dermika - mgiełka, żel pod oczy, krem oraz emulsja

Kiedy jakiś czas temu na instagramie zapytałam po jakiej marki kosmetyki najczęściej sięgacie było wiele odpowiedzi na temat produktów marki Dermika. Dermika to marka o której niejednokrotnie słyszałam, ale nigdy nie miałam możliwości wypróbowania. Wiele z was ma swoich ulubieńców właśnie pośród produktów tej marki. Teraz i ja mam możliwość poznania bliżej oferty tej firmy i podzielenia się moimi spostrzeżeniami. 

Dermika Blooming Skin - Ultranawilżająca emulsja rozświetlającaDermika Blooming Skin - Ultranawilżająca emulsja rozświetlająca

Dermika Blooming Skin - Ultranawilżająca emulsja rozświetlająca

Dermika Blooming Skin to seria inspirowana roslinną mocą rozkwitąjacych kwiatów hibiskusa i olejku z nasion kaktusa. Te naturalne ekstrakty odpowiadają na potrzeby skóry z pierwszymi oznakami upływu czasu, pomagając jej zachować młodzieńczy blask i potencjał młodości. Odkryj działanie naturalnych składników aktywnych i zapewnij swojej skórze nawilżenie, wygładzenie, ochronę antyoksydacyjną oraz redukcję pierwszych objawów starzenia sie skóry: ekstrakt z hibiskusa - bogaty w organiczne związki o działaniu nawilżającym. Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz wspiera jędrność i elastyczność skóry. Zapewnia wielowymiarowe działanie rewitalizujące i regenerujące.

Opina emulsji od Dermiki:

Na co dzień staram się unikać produktów, które w swoim działaniu mają efekty rozświetlające. Nie jestem tego zwolenniczką, stąd moja opinia może nie być jednoznaczna. Tak też było, nie zachwyciła mnie ta emulsja - po pół godziny od nałożenia świeciłam się strasznie. Poza tym emulsja jest wydajna, wystarczy niewielka ilość produktu aby nałożyć na całą twarz. Nawilżenie było zauważalne w stopniu przeciętnym, podobnie jak wygładzenie. Dość mocno się po jakimś czasie od nałożenia jest uczucie lepkiej skóry - pozostawia tłusty film przy czym dość długo się wchłania. Mam wrażenie że dość często pozostawia smugi na twarzy. Niestety ta emulsja nie wzbudziła mojego większego zainteresowania - nie wrócę do niej. 


Dermika Blooming Skin - Żel nawilżająco-pobudzający na okolice oczu
Dermika Blooming Skin - Żel nawilżająco-pobudzający na okolice oczu


Dermika Blooming Skin - Żel nawilżająco-pobudzający na okolice oczu

Odkryj działanie naturalnych składników aktywnych i zapewnij swojej skórze nawilżenie, wygładzenie, ochronę antyoksydacyjną oraz redukcję pierwszych objawów starzenia sie skóry:
*Ekstrakt z hibiskusa - bogaty w organiczne związki o działaniu nawilżającym. Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz wspiera jedrność i elastycznosc skóry. Zapewnia wielowymiarowe działanie rewitalizujące i regenerujące.
* Olejek z nasion kaktusa – otrzymywany przez tłoczenie na zimno, ma działanie nawilżające i wygładzające. Poprawia barierę lipidową skóry oraz zapobiega transepidermalnej ucieczce wody z naskórka (TEWL).
*Kofeina i ekstrakt z kasztanwoca - pobudzają mikrokrążenie, redukując objawy „zmęczonych oczu”.
Żelowa formuła wzbogacona została także o wit. E oraz pigmenty rozswietlające dla dodatkowego efektu promiennej i swieżej cery.
 Potwierdzona skuteczność: 
• zmniejszenie zmarszczek wokół oczu wg 97% kobiet* 
• wyraźne zmniejszenie worków pod oczami wg 71% kobiet* * po 4 tyg. stosowania

Opinia żelu nawilżająco-pobudzającego 

Żel nawilżająco-pobudzający jest zdecydowanie moim faworytem wśród wszystkich produktów jakie otrzymałam do testów. W tej małej tubce zamknięty jest naprawdę dobrej jakości kosmetyk. Żel łatwo się aplikuje w okolicy oczu oraz rozprowadza. Szybko się wchłania, a nasza skóra w okolicy oczu pozostaje świetnie nawilżona i odżywiona - nawilżenie to zdecydowanie największy atut tego kosmetyku. Po dłuższym oraz regularnym stosowaniu jest nawet zauważalne zmniejszenie, a raczej "spłycenie" zmarszczek w okolicy oczu. Dzięki niemu oczy wyglądają na wypoczęte, nawet gdy w nocy nieco gorzej spaliśmy. Dobrze współgra z kosmetykami do makijażu. 

Dermika Skin Genesis - supernawilżająca mgiełka stymulująca

Dermika Skin Genesis - supernawilżająca mgiełka stymulująca


Skin Genesis Stymulująca mgiełka supernawilżająca odświeża o każdej porze. Ekstrakt z mchu - innowacyjny składnik pozyskiwany w sposób zrównoważony z mchu Physcomitrella patens jest adaptogenem poprawiającym odporność skóry na czynniki zewnętrzne poprzez zwiększenie jej nawilżenia. Wulkaniczna woda termalna pochodząca z regionu Starych Wulkanów we Francji, wzbogacona o mikroelementy z wnętrza Ziemi. Betaina - składnik pochodzenia naturalnego o działaniu zmiękczającym i wygładzającym skórę. Potęguje efekt nawilżenia.

Dermika Skin Genesis - supernawilżająca mgiełka stymulująca

Mgiełka ma delikatny i kojący zapach, także coś dla osób o wrażliwej skórze. Mgiełka orzeźwia i odświeża skórę, jednakże po dłuższych obserwacjach stwierdzam że mgiełka nie nawilża. Jest to niemalże znikome nawilżenie, także jeśli ktoś oczekuje tego od tej mgiełki to się zawiedzie. Zmiękcza - owszem, ale na krótko jednak wygładzenia nie zauważyłam. Jak dla mnie nie ma efektu wow, jedynie co robi to fajnie odświeża naszą cerę. Mgiełka jest bardzo wydajna, także cenowo wypada całkiem fajnie.  

Dermika - Skin Genesis aksamitny krem kojący

Dermika Skin Genesis aksamitny krem kojący


Skin Genesis to moc składników pochodzenia naturalnego, które Twoja skóra pokocha. Skin Genesis lekki rewitalizujący krem matujący na dzień i na noc kompleksowo pielęgnuje skórę. Ekstrakt z mchu dzięki swoim wyjątkowym właściwościom poprawia wygląd skóry.

Ekstrakt z mchu - innowacyjny składnik pozyskiwany w sposób zrównoważony z mchu Physcomitrella patens jest adaptogenem poprawiającym odporność skóry na czynniki zewnętrzne poprzez zwiększenie jej nawilżenia oraz zmniejsza głębokość zmarszczek. Termalna woda wulkaniczna pochodząca z regionu Starych Wulkanów we Francji, wzbogacona o mikroelementy z wnętrza Ziemi. Kompleks matujący - ekstrakt z rośliny Enantia chlorantha i kwas oleanolowy ograniczają wydzielanie sebum, dzięki czemu stopniowo zmniejsza się błyszczenie skóry.


Opinia Dermika Skin Genesis aksamitnego kremu kojącego 

Produkt ma mleczny kolor, o konsystencji nieco zbitej, całkiem dobrze się rozprowadza. Wchłania się w dość średnim tempie, nie pozostawiając znacząco lepkiej warstwy. Producent zapewnia że ma właściwości łagodzące i nawilżające, ale niestety tak nie jest. W moim przypadku nawilżenie nie było widoczne. Jedyne co zauważyłam to minimalne zmniejszenie widoczności porów. Prócz tego nie widzę żadnych pozytywnych odczuć związanych z tym kosmetykiem. 

Jak oceniam kosmetyki od Dermiki?

Podsumowując kosmetyki które otrzymałam do testów nie wywarły na mnie najlepszego wrażenia, jednakże nie skreślam tej marki. Żel mnie tak zachwycił że z chęcią ponownie wrócę do produktów. Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku