Dlaczego na noc nie powinnaś stosować kremu na dzień?

Dlaczego na noc nie powinnaś stosować kremu na dzień?

Krem na dzień, krem na noc każdy produkt do pielęgnacji skóry ma swoją własną rolę do odegrania w zależności od tego, kiedy został opracowany. Jednak niektórzy na to nie patrzą. Czy można używać kremu na dzień na noc? Lepiej nie, dlatego dziś chciałabym w skrócie to wyjaśnić. 

Krem na dzień, krem na noc: czym się różni?


Krem na dzień to, jak sama nazwa wskazuje, produkt do pielęgnacji skóry, który należy stosować rano. Jest to produkt nawilżający, dzięki któremu skóra jest dobrze odżywiona przez cały dzień. Przygotuje również skórę do prawidłowego przyjęcia makijażu i ochroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia. Dzięki temu woda zawarta w skórze będzie wolniej odparowywać i uzupełniać jej ubytki. Bez względu na to, czy masz skórę suchą, wrażliwą, dojrzałą czy tłustą, krem na dzień jest niezbędnym produktem, którego należy używać. Są też takie dla cery tłustej, które nawilżają i jednocześnie matują. W przypadku skóry suchej można zastosować produkt silnie nawilżający, a nawet odżywczy, aby zapewnić jej komfort. Możesz również zdecydować się na serum przed kremem, aby zmaksymalizować jego działanie, niezależnie od rodzaju Twojej skóry.

Krem na noc to również nawilżający krem do twarzy, ale należy go stosować wieczorem na oczyszczoną skórę. Dlaczego ten krem jest tak ważny? Po pierwsze, po oczyszczeniu i usunięciu makijażu, nawet jeśli jest on delikatny, skóra potrzebuje nawilżenia. Krem na noc jest po to, aby zaspokoić tę potrzebę. Jest on również idealny, ponieważ jest pełen składników aktywnych, które są lepiej przyswajane przez skórę, ponieważ między godziną 23 a 4 rano mikrokrążenie ulega przyspieszeniu. To właśnie w nocy komórki regenerują się najszybciej.Czy można na noc używać kremu na dzień?

Krem na noc jest niezbędny, aby pomóc skórze się zregenerować. Jest on bardziej skoncentrowany w składniki aktywne, a jego konsystencja jest bogatsza, bardziej odżywcza. Po przebudzeniu Twoja skóra wygląda na bardziej miękką, pulchną i wypoczętą. Ale czy krem na dzień może zastąpić krem na noc? Tak i nie. Tak, ponieważ ma również funkcję nawilżającą. Nie, ponieważ w przeciwieństwie do kremu na noc, krem na dzień jest lżejszy. I nie bez powodu, jego rola nie jest taka sama jak kremu wieczornego. Ten ostatni służy do odżywiania i naprawy skóry, podczas gdy krem poranny chroni ją przez cały dzień. Będzie on zatem mniej "skuteczny" niż krem na noc, dlatego jeśli chcesz uzyskać optymalne rezultaty, lepiej mieć dwa różne produkty. Z kolei stosowanie kremu na noc w ciągu dnia jest zdecydowanie odradzane z przeciwnych powodów. Jest zbyt bogaty, a jego gęsta konsystencja nie będzie przyjemna do noszenia przez cały dzień.

Czy wiedzieliście o tym wcześniej?

Krem na dzień, krem na noc: czym się różni?
Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku