Jaki makijaż na wesele 2022?

Jaki makijaż na wesele 2022?

Niewątpliwie najważniejszą rzeczą, zaraz po kreacji jest makijaż. Na ślubie każda z nas chce wyglądać pięknie, dlatego ważne jest znalezienie ładnego i wyróżniającego się makijażu, a także makijażyski która będzie umiała to odwzorować. Dziś chciałabym przyjrzeć się temu, jakie trendy królują w makijażu na ślub w 2022 roku. 

Delikatne podkreślenie: młodzieńczy rumieniec 

Od dawna na topie jest tak zwany "make up, no make up" - taki makijaż ma za zadanie tylko podkreślić naszą urodę. Ważną rolę pełnią tu róż oraz rozświetlacz ponieważ to one nadają cerze blasku i świeżości, a przede wszystkim odmładzają naszą cerę. 
Kocie oko w 2022

Nie ważne na jaką kolorystykę postawisz, delikatna kreska z pewnością podkreśli oko i nada charakteru. Delikatna kreska z pewnością będzie pasować do każdego makijażu - jeśli obawiasz się czerni, spróbuj z innym kolorem - może brąz?
Makijaż dla brunetek: ciemne makijaże 


Brunetki mają z pewnością większe pole popisu w odróżnieniu do blondynek. Brunetki mogą sobie pozwolić na szaleństwo i nieco mocniejsze makijaże. Ważne w tym są jednak oczy, a raczej kolor.  Osoby z brązowymi oczami będą dobrze wyglądać w odcieniach fioletu i bordowego, ale równie dobrze w kolorach złota i brązu. Z kolei zielonookie brunetki powinny sięgać po jasne kolory takie jak beż i szarość. Takie osoby mogą wybrać każdy kolor cieni, ważne jednak aby nie były jaśniejsze od koloru oczu, także róże, brązy i brzoskwiniowe kolory będą strzałem w dziesiątkę.  
Makijaż dla blondynek: jaśniejsza kolorystyka


Blondynki z reguły mają jasną cerę, stąd zdecydowanie częściej powinny stawiać na jaśniejsze kolory, ponieważ gdy zbyt mocno makijaż oka kontrastuje ze skorą to nie wygląda to dobrze.  Gdy twoje rzęsy i brwi są jasne zdecydowanie zrezygnuj z mocnych cieni, postaw na naturalne kolory, zrezygnuj z czerni. Dla blondynek dobrą opcją będą beże, brązy, roże oraz złoto. Delikatna kreska może podkreślić nasze oko. Blondynki powinny zrezygnować z czerwieni, ponieważ ten kolor nie do każdego pasuje, warto postawić na odcienie nude, róże lub błyszczyki. 
Różowy cień na wesele w 2022!


Nie często widujemy sam róż na powiekach, ale w 2022 się to zmieniło, także w branży ślubnej. Warto jednak wcześniej przejrzeć paletę barw i wybrać róż który najbardziej będzie do nas pasował, aby przypadkiem nas nie postarzał.


Jak wam się podobają te inspiracje? W jakich kolorach planujecie iść na wesele?

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku