Jaką zmywarkę wybrać? Poradnik do zakupu zmywarki do zabudowy

Zmywarka to nieocenione urządzenie AGD w każdej kuchni. Oszczędza czas, energię i wodę, a naczynia są zawsze idealnie czyste. Szczególnie popularne są modele do zabudowy, które idealnie wpasowują się w aranżację kuchni. W tym poradniku dowiesz się, jaką zmywarkę wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie funkcje mogą okazać się najbardziej przydatne.

Czym jest zmywarka do zabudowy?

Zmywarki do zabudowy mogą być w pełni zintegrowane, co oznacza, że cały front zmywarki jest ukryty za drzwiami szafki kuchennej, lub częściowo zintegrowane, gdzie panel sterowania jest widoczny. W obu przypadkach, urządzenie jest montowane w taki sposób, aby pasować do reszty kuchni i tworzyć jednolitą linię z innymi meblami i urządzeniami. Zmywarki do zabudowy są dostępne w różnych rozmiarach, aby pasować do różnych konfiguracji kuchennych. Ich zaletą jest nie tylko estetyka, ale także fakt, że mogą one pomieścić więcej naczyń niż standardowe zmywarki wolnostojące, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla większych gospodarstw domowych.

Jakie są rozmiary zmywarek do zabudowy?

Zmywarki do zabudowy występują w różnych rozmiarach, najpopularniejsze to modele 45 cm i 60 cm. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od wielkości kuchni, ilości naczyń do zmywania oraz dostępnej przestrzeni na zabudowę. 

Na co zwracać uwagę wybierając zmywarkę?

Innym ważnym parametrem jest pojemność zmywarki, wyrażana w liczbie kompletów naczyń, które można w niej umieścić. Standardowy rozmiar to 12-15 zestawów, ale dostępne są również mniejsze i większe modele. Kolejnym aspektem jest liczba i rodzaje programów zmywania - niektóre zmywarki oferują specjalne programy, takie jak szybki zmyw, program do delikatnych naczyń, czy program eco.

Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu generowany przez urządzenie - im jest on niższy, tym zmywanie jest mniej uciążliwe, szczególnie w otwartych przestrzeniach. Dodatkowe funkcje, takie jak system zabezpieczeń przed zalaniem, wskaźnik soli i nabłyszczacza, czy automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu, mogą również wpływać na komfort użytkowania.

Wybór odpowiedniego modelu zależy więc od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup zmywarki.

Jaka zmywarka będzie najlepsza dla mojej kuchni?

Wybór zmywarki powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeżeli często zmywasz dużą ilość naczyń, wybierz zmywarkę o dużej pojemności. Jeśli zależy Ci na oszczędności, zwróć uwagę na klasę energetyczną i zużycie wody.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć zmywarki?

Zmywarki marki Electrolux oferują wiele zaawansowanych technologii i funkcji, które czynią zmywanie naczyń prostszym i wygodniejszym. Jedną z nich jest funkcja AutoFlex, która automatycznie dostosowuje temperaturę i zużycie wody do ilości i stopnia zabrudzenia naczyń. Dzięki temu, zmywarka zużywa tylko tyle energii i wody, ile jest to konieczne, co przekłada się na oszczędności.

Inną innowacyjną technologią jest funkcja AirDry, która automatycznie otwiera drzwi zmywarki na końcu cyklu, pozwalając naturalnie odparować wilgoć. To nie tylko skutecznie schnie naczynia, ale także dodatkowo oszczędza energię.

Electrolux oferuje również zmywarki z funkcją TimeBeam, która wyświetla pozostały czas do końca cyklu na podłodze, a funkcja XtraPower zapewnia dodatkową moc czyszczenia dla bardzo zabrudzonych naczyń.

Niektóre modele Electrolux wyposażone są także w funkcję SoftGrip i SoftSpikes, które delikatnie, ale pewnie trzymają kieliszki do wina, zapobiegając ich przesuwaniu się i potencjalnemu uszkodzeniu.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że zmywarki Electrolux są nie tylko wydajne, ale również wygodne i łatwe w obsłudze.Jakie są zalety zmywarki do zabudowy?

Zmywarki do zabudowy charakteryzują się estetycznym wyglądem, który wpasowuje się w aranżację kuchni. Dzięki temu, że są wbudowane w meble, nie zajmują dodatkowej przestrzeni w kuchni.

Jak zamontować zmywarkę do zabudowy?

Montaż zmywarki do zabudowy wymaga nieco więcej pracy niż zmywarka wolnostojąca, ale jest dość prosty. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy fachowca.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku