Suplementy diety - czy są zdrowe, czy powinniśmy je brać?

Suplementy diety to bardzo szeroki temat, i każdy z nas z pewnością inaczej do tego tematu podchodzi. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez suplementacji, drudzy raczej wcale ich nie zażywają. Dziś chciałabym odpowiedzieć w dużym skrócie o tym, czym są suplementy diety, czy suplementy są zdrowe, oraz czy powinniśmy je brać? Zapraszam do lektury.

Co to są suplementy diety?

Suplementy diety to produkty, które zawierają różnego rodzaju składniki odżywcze m.in witaminy, minerały, aminokwasy czy roślinne ekstrakty.

Dlaczego sięgamy po suplementy?

Po suplementy diety głównie sięgamy poprzez współczesne tempo życia, związane z często z niewłaściwą dietą i stresem. Jednak to nie jedyny powód zażywania suplementacji. Ludzie sięgają po suplementy z różnych powodów. Najczęściej w celu uzupełnienia niedoborów w organizmie, poprawy zdrowia czy zwiększenia energii.

Czy warto w stu procentach ufać suplementom?

Suplementy w pewnym sensie są dobre, jednak ważne jest, aby nie polegać wyłącznie na suplementach. Istotną rolę odgrywa również odpowiednia, zrównoważona dieta. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre suplementy faktycznie mogą być przydatne, ale ich nadmiar może być szkodliwy. Dlatego jeśli chcemy na dłuższą metę korzystać z suplementacji, polecana jest konsultacja z profesjonalistą takim jak lekarz, czy dietetyk, który pomoże dostosować suplementację do indywidualnych potrzeb.

Czy można samemu zacząć suplementację?

Tak, jednak warto skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem przed rozpoczęciem suplementacji, szczególnie jeśli masz jakiekolwiek schorzenia czy przyjmujesz leki. 

Czy powinniśmy brać suplementy?

Decyzja o rozpoczęciu suplementacji zależna jest od wielu czynników m.in diety i stylu życia. Zazwyczaj zdrowa i zrównoważona dieta powinna dostarczać niezbędne składniki odżywcze, jednak często się zdarza że mamy niedobory jakiś składników. Trzeba mieć jednak na uwadze, że suplementacja to uzupełnienie diety, a nie substytut zdrowego odżywiania. Trzeba podchodzić do tego indywidualnie, dostosowując do własnych potrzeb i warunków zdrowotnych.

Na co możemy znaleźć suplementy?

Tak jak wspomniałam powyżej, jest wiele suplementów na rynku, możemy znaleźć suplementy, które: 
  • wspomagają usuwanie metali ciężkich z organizmów,
  • pomogą złagodzić objawy menopauzy,
  • wspomagają pamięć,
  • pomagają regulować trójglicerydy, 
  • wspomagają pracę wątroby,
  • chronią przed utratą wzroku, wysokim ciśnieniem
To tylko kilka rzeczy, które wspomagają suplementy. Jeśli chcecie uchronić się, oraz wspomóc swój organizm poprzez suplementy warto zajrzeć na stronę HERBASOL, gdzie znajdziecie różnego rodzaju suplementy, ale nie tylko.

Podsumowując, czy suplementy diety są złe?
Nie, często one wspomagają nasz organizm, dlatego warto po nie sięgać, jednak należy pamiętać że to zrównoważona dieta ma tutaj szczególne znaczenie. Suplementacja nie jest substytutem zdrowego odżywiania.

Post sponsorowany

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku