Czy warto kupić dziecku klocki lego?

Czy warto kupić dziecku klocki lego?

Nie da się ukryć, że dzieci żyją w świecie online i dużo z nich lubi grać na telefonie, laptopie czy oglądać bajki. Jest jednak grono dzieci, które lubią zupełnie inne zabawy. Klocki lego to jedne z popularniejszych zabawek dla dzieci - zarówno tych starszych jak i tych młodszych! Czy warto jest więc kupić chociażby na prezent dziecku klocki lego?

Czy warto kupić dziecku klocki lego?

Klocki lego są to z pewnością zabawki, które w dużym stopniu rozwijają wyobraźnie naszych dzieci. Można zbudować cokolwiek się chce, nie ma tu żadnych ograniczeń. Wystarczy tutaj kreatywność, a zostanie stworzony świat jaki tylko się zamarzy. 

Dlaczego klocki lego są fajniejsze od innych klocków?

Rynek światowy bardzo się zmienił, każdy zabiega o klientów wymyślając to coraz lepsze, innowacyjne zabawki. Jednak, chyba nie ma osoby, która nie pomyślała by o LEGO, gdy wspomnimy o klockach. Trzeba wspomnieć, że w końcu marka lego jest to najpopularniejszy producent klocków na świecie! Zaletą tych klocków jest między innymi to, że można je w różny sposób łączyć i występują w najróżniejszych kolorach tęczy. Kolory oraz różne kształty sprawiają, że można stworzyć za każdym razem coś innego. Są one bardzo trwałe - zresztą, chyba każdy z nas kiedyś nadepnął na klocek lego - ból niesamowity, a klocek w całości! Dlatego od razu można zauważyć, że te klocki są wykonane z naprawdę dobrej jakości materiału. 

Czy klocki LEGO rozwijają umiejętności dzieci? 

Oczywiście, że tak! Rozwijają kreatywność dziecka, chodź do zestawów zawsze dołączona jest instrukcja jak odtworzyć rysunek ze zdjęcia, to nie ogranicza to dziecka do zbudowania tylko tej konkretnej budowli ze zdjęcia.  Dużo dzieciaków stwarza własne budowle z klocków. Uczą cierpliwości - czasem trzeba poświęcić dużo czasu, aby zbudować coś fajnego ponieważ zestawy zawierają różne rozmiary klocków, nawet takie małe, które ledwo mieszczą się w palcach. Uczą współpracy z innymi dziećmi - dzieciaki lubią budować z klocków, często budują także z innymi dziećmi bądź dorosłymi. Wiele dzieciaków uwielbia bawić się klockami z innymi, taka zabawa nauczy także dzielenia się z innymi, a rodzić może zaobserwować jak dziecko się zachowuje podczas zabawy z innymi. 

Gdzie kupić klocki LEGO?

Klocki lego można kupić w każdym zabawkowym sklepie zarówno stacjonarnym jak i internetowym. W sklepie klocki-2.pl mamy nieograniczoną ilość produktów. Znajdziemy tam zestawy takie jak: Lego Marvel, Lego Duplo, Lego Batman, Lego StarWars i wiele innych kloców tematycznych. Dodatkowo można zakupić także kalendarze adwentowe!Klocki lego mają wiele fajnych właściwości, dlatego uważam że jest to dobry pomysł na prezent dla dziecka, tym bardziej że jest to inwestycja na lata. LEGO często przechodzą z pokolenia na pokolenie i są w idealnym stanie! Uwierzcie mi, takimi klockami nie tylko maluchy się bawią, dorośli także!

Komentarze

 1. lego to chyba jedna z bardziej uniwersalnych rzeczy, bo są zestawy i dla chłopców i dla dziewczynek :D ale wiadomo że jedno dziecko woli taniec, inne klocki, czy rysowanie, także prezent powinien być dobrany do konkretnej osoby, tak by sprawił jak najwięcej radości :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie warto! Sprawdzi się u małych, jak i dużych!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! Klocki to must have! Mam dwójkę dzieci i nie ma dnia żeby się nimi nie bawili. Akurat na lego, są jeszcze za mali, ale kupiłam ostatnio fajne z marki Little Dutch. Klocki drewniane fajnie się układa, a co ważne są bezpieczne. Pozdrawiam wszystkie mamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę że klocki kochają wszystkie dzieci, niezależnie od płci i wieku :) jak maluchom znudzi się dopasowanie tych samych klocków do siebie to zawsze można zachęcić je do modelarstwa :) statek do składania, motocykle, t-rex, czy ozdobne pudełka do gier planszowych na pewno je zainteresują :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku