Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem

Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem

Trądzik to niewątpliwie jedno z przypadłości, których doświadcza wiele kobiet jak i mężczyzn. Zawsze postrzegano trądzik jako przypadłość nastolatków, jednak aktualnie nawet dorośli mają problem z zaskórnikami czy wypryskami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że sami doprowadzamy do nasilania się trądziku. Dziś chciałabym poruszyć błędy w pielęgnacji, które mogą nasilać problem z trądzikiem. 

Wyżej wspomniałam, że trądzik dopada zarówno dorosłych jak i młodych. Trądzik również najczęściej doskwiera osobom ze skórą tłustą, ale często mają z tym problem osoby posiadające cerę mieszaną jak i suchą. Jest wiele czynników, które wpływają na nasilenie trądziku. w przypadku ludzi młodych są to hormony które buzują w okresie dojrzewania. 

Często mówi się, że skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie. Długotrwały i regularny stres, zmęczenie, nieodpowiednia dieta to wręcz idealna droga do pojawienia się wyprysków. Na zły stan naszej skóry wpływa wiele pokarmów m.in: kofeina, nikotyna, alkohol, czekolada, słodycze, fast foody. Jednak prócz jedzenia, co jeszcze może wpływać na problem z trądzikiem?

Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem


Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem 

1. Stosowanie zbyt ciężkich kosmetyków do makijażu

Każda z nas chce wyglądać pięknie, dlatego gdy widzimy że na naszej twarzy pojawił się wielki czerwony pryszcz to chcemy go jak najszybciej zakryć. W tym celu sięgamy po mocno kryjące korektory i podkłady. Zapominamy o tym, że nasza skóra musi oddychać. Takie kosmetyki często wysuszają naszą cerę, co powoduje pogłębienie tego problemu. 

2. Rzadkie mycie pędzli do makijażu

Pędzle, ręczniki, gąbeczki.. to siedlisko bakterii które powodują wypryski. Zalecane jest mycie pędzli, czy gąbeczki od razu po użyciu. Wiem, że jest to często trudne dlatego trzeba robić to chociaż raz w tygodniu. Pamiętajcie aby nie brać, ani nie pożyczać pędzli od koleżanek. Możecie zaszkodzić sobie jak i innym. Nigdy nie wiadomo jaki stan cery mają inni.

3. Stosowanie kosmetyków na trądzik od razu przed pójściem spać

Takie kosmetyki muszą się dobrze wchłonąć. Co z tego że zrobimy wieczorną pielęgnację jeśli zaraz położymy się spać i wszystko wytrzemy w poduszkę. Kosmetyki nie zadziałają tak jak powinny, ponieważ nie będą miały na to czasu. 

Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem


4. Nieprawidłowe oczyszczanie skóry

Zawsze trzeba oczyścić skórę, niezależnie od tego czy danego dnia mieliśmy makijaż, czy też nie! Na naszej twarzy pojawia się sebum, które należy usunąć. Trzeba zaznaczyć, że skóry trądzikowej nie można mocno złuszczać, nie zaleca się również stosowania gruboziarnistych peelingów. 

5. Wysuszanie skóry trądzikowej

Posiadaczki skóry trądzikowej zmagają się z nadmiernym wyświecaniem się. Przez to staramy się to zminimalizować, bombardując cerę kosmetykami tylko matującymi, staramy się ją wysuszyć. Jest to bardzo złe, ponieważ wtedy nasza cera wtedy produkuje jeszcze więcej sebum aby uzupełnić optymalny poziom nawilżenia. Trzeba więc nawilżać naszą tłustą cerę - przy czym robić to z głową.

Wiedzieliście o wszystkich powyższych punktach związanych z błędami w pielęgnacji?

Błędy w pielęgnacji, które nasilają problem z trądzikiem

Komentarze

 1. Ja na szczęście nie mam już problemów z trądzikiem, ale Twój post jest bardzo pożyteczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam się że zdarzy mi się zastosować kosmetyk tuż przed pójściem spać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre, niby niepozorne i drobne rzeczy, a mają duży wpływ na stan cery :). Ja na szczęście nie borykam się z trądzikiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy na szczęście problemów z trądzikiem nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za garść cennych porad. ;) Właściwa pielęgnacja cery to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. na szczęście moja kosmetyczka zawsze dobrze mi doradzi co zrobić jak pojawiają się problemy skórne, nie tylko trądzikowe ale też przesuszenia czy zaczerwienienia. kosmetyki do użytku w domu mają zwykle mniej substancji aktywnych niż te gabinetowe, więc nie zawsze udaje się nam samodzielnie osiągnąć wymarzony efekt

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku