Co to wideodomofon? Nowoczesne technologie w twoim domu.

 
    Technologia w dzisiejszych czasach znacząco się rozwinęła. Na rynku mamy coraz to więcej nowości, które z pewnością ułatwiają naszą codzienność. Zauważa się również, że częściej wybieramy nowoczesne rozwiązania do naszego domu, żebyśmy czuli się bezpiecznie. Na rynku jest wiele dostępnych rozwiązań, które sprawią że twój dom będzie zawsze bezpieczny.

    W ostatnich latach coraz więcej możemy zobaczyć wideodomofonów, które pojawiają się nie tylko w domach, ale również w biurowcach czy hotelach. Co to właściwie jest wideodomofon? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w dalszej części artykułu. 

Co to wideodomofon?

Wideodomofon, jest to urządzenie elektroniczne, które służy przede wszystkim do komunikacji zarówno wizualnej jak i dźwiękowej z osobami, które znajdują się na zewnątrz naszego budynku. (np. przed furtką, czy drzwiami wejściowymi). Wideodomofon to rozbudowana wersja tradycyjnego domofonu, który może znajdować się w naszym domu. Trzeba zwrócić uwagę, że tradycyjny domofon umożliwia jedynie komunikację głosową, z kolei wideodomofon daje nam możliwość podglądu tego, kto znajduje się przed naszymi drzwiami czy furtką. 

Wideodomofon przede wszystkim zawiera kamerę, monitor, mikrofon i głośnik. Kamera jest zamontowana na zewnątrz budynku, dzięki czemu osoba znajdująca się wewnątrz ma możliwość zobaczenia na monitorze tego, kto znajduje się przed drzwiami wejściowymi - może być to zarówno monitor dotykowy jak i tradycyjny. Mikrofon i głośnik umożliwia dwukierunkową komunikację między osobą znajdującą się na zewnątrz jak i w środku domu. Niektóre modele mają także zaawansowane funkcje takie jak nagrywanie obrazu kamery czy wykrywanie ruchu. 


Zalety wideodomofonów

 • możliwość zobaczenie osoby, która znajduje się na zewnątrz 
 • większa wygoda- niektóre urządzenia pozwalają na zdalne otwieranie drzwi, bez konieczności opuszczania domu czy biura,
 • zwiększone bezpieczeństwo - dzięki nim możemy uniknąć niebezpieczeństwa, ponieważ dzięki kamerze możemy ocenić sytuacje na zewnątrz,
 • monitorowanie działań na posesji - niektóre wideodomofony mają funkcję nagrywania, dzięki czemu możemy monitorować aktywność na zewnątrz budynku,
 • dostęp zdalny - niektóre wideodomofony umożliwiają zdalny podgląd za pomocą telefonu lub tabletu,
 • łatwa instalacja - wiele wideodomofonów możemy zainstalować samodzielnie lub przy minimalnej pomocy technicznej,
 • energooszczędność - nowoczesne wideodomofony są zaprojektowane w taki sposób, aby zużywać jak najmniejszą ilość energii.

Wiele zalet wideodomofonów sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne. Z pewnością poprawiają one bezpieczeństwo i komfort nie tylko w domu, ale również w biurach czy hotelach. 

Gdzie można kupić wideodomofony?

Jedną z firm, które specjalizują się w sprzedaży wideodomofonów jest firma 5Tech , która w swojej ofercie ma różnego rodzaju wideodomofony w różnej półce cenowej. Duży wybór wideodomofonów sprawia, że każdy z nas znajdzie taki, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. Doskonała jakość, jak i nowoczesne rozwiązania cechują produkty, które możemy dostać na 5tech. Nowoczesne rozwiązania, desigin i atrakcyjne ceny sprawiają, że firma 5tech jest jedną z czołowych firm, które oferują takie produkty. 

Przykład wideodomofonów ze strony 5Tech.

Kto z was słyszał już o wideodomofonach?

Komentarze

 1. Jakiś czas temu postanowiliśmy sobie zamontować i jestem zadowolona. Nie jest to wcale takie drogie urządzenie, a zdecydowanie ułatwia krozystanie z domu i ja osobiście jestem zadowolona :)
  https://hotelsgratis.pl/czym-ciac-styropian

  Ogolnie tematyka remontu oraz budowy domu jest bardzo szeroka. Od siebie polecam stronę powyżej - można poczytać sobie o polecanych rozwiązaniach w domu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku