Czym jest pozycjonowanie stron i jak skutecznie to robić?

Czym jest pozycjonowanie stron i jak skutecznie to robić?

Pozycjonowanie stron to sposób na powiększenie widoczności naszej witryny w wyszukiwarkach. Niestety pozycjonowanie to bardzo żmudny proces, na który składa się wiele czynników. Nie ma jednego przepisu na sukces, a rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach ciężkiej pracy. Czym jest więc to pozycjonowanie i jak skutecznie to robić?

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to sposób na zwiększenie widoczności naszej strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Sukcesem jest więc pojawienie się naszej strony w pierwszych wynikach wyszukiwania google tuż pod linkami sponsorowanymi. Tak jak wspomniałam, często jest to bardzo żmudny, długi proces na który składa się wiele czynników takich jak: techniczna optymalizacja strony, link building i content marketing. Pozycjonowanie dotyczy tylko wyników naturalnych, czyli organicznych, nie dotyczy płatnych kampanii reklamowych. Dzięki efektywnemu pozycjonowaniu mamy szansę na sukces i pojawienie się naszej strony wysoko w wyszukiwarkach. 

Poniżej przykład dobrze wypozycjonowanego postu - strona wyskakuje już jako pierwsza w wyszukiwanych.

czym jest pozycjonowanie strony?


Bloga prowadzę od kilku lat, ale muszę otwarcie stwierdzić że nie poświęcam mu wystarczającej ilości czasu. Jednak w momencie gdy poświęcałam więcej czasu, stosowałam podstawowe reguły pozycjonowania to zauważyłam efekty. Chodź nie jestem ekspertką w pozycjonowaniu, to znam podstawowe zasady które z pewnością pomogą osobom które dopiero rozpoczynają swoją historię z blogiem. 


Jak skutecznie pozycjonować ? - porady dla początkujących

 • Dobrze napisany tytuł - dokładnie tak, odpowiednio napisany tytuł to początek naszej drogi. Każda strona powinna mieć swój unikatowy tytuł, który będzie zachęcał do przeczytania artykułu.
 • Słowa kluczowe - są to słowa po których czytelnik trafi na naszą stronę wpisując słowa kluczowe. Przykładowo piszemy recenzję jakiegoś podkładu, to w artykule wplatamy jego nazwę wraz z marką. Robimy to kilkukrotnie, jednak nie można przesadzić ponieważ może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Najlepiej używać słów kluczowych, które składają się z więcej jak dwóch wyrazów, ponieważ wtedy jest łatwiej się "przebić", niż używać fraz takich jak "przepisy" czy "pies".
 • Nadawaj tytuł (tekst alternatywny) każdemu zdjęciu -  chodź nie każdy to robi to ważne jest opisywanie zdjęć. Osobiście zazwyczaj tytułuję zdjęcia frazami z nagłówków danego tematu np. gdy jest to podkład to tytułuję zdjęcie "Loreal True Match opinia podkładu"
 • Dodawaj tylko swoje treści - roboty google są bardzo wrażliwe na kopiowanie. Kopiując treści możemy sobie bardzo zaszkodzić, nie mówię tu tylko o widoczności, ale także może to skutkować zablokowaniem strony. Ważne jest więc dodawanie tylko i wyłącznie swoich treści. 
 • Bądź regularna - systematyczne umieszczanie artykułów oraz stosowanie wszystkich rad dotyczące skutecznego pozycjonowania może przynosić spektakularne efekty. Ot, tu jest mój pies pogrzebany - jestem strasznie nieregularna!
 • Twórz własnoręcznie link bezpośredni -  często o tym zapominamy, ale warto na to zwrócić uwagę, aby link był jak najbardziej zbliżony do tytułu i nie urywał się w połowie zdania.
 • Opis na potrzeby wyszukiwania - dzięki temu ułatwisz wyszukiwarkom wyszukiwanie swojego artykułu spośród tysięcy innych. 
 • Nagłówki, podtytuły - warto dzielić artykuł na kilka części i stosować odpowiednio zatytułowane nagłówki.

Stosując te metody udało mi się kilkukrotnie wstrzelić w wyszukiwarki google, dzięki czemu mój artykuł pojawia się na pierwszej czy drugiej pozycji - często także nieco dalej, ale na pierwszej bądź drugiej stronie. Poniżej dwa przykłady takich artykułów:

Co jeśli ktoś nie umie i nie chce pozycjonować?

Wiem, że nie każdy chce poświęcać dużo czasu na pozycjonowanie, dlatego jest dla takich osób rozwiązanie! Z pomocą przychodzi firma, która profesjonalnie zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, jest nią AFTERWEB. Firma zajmuje się pozycjonowaniem już od 15 lat, i w swoich szeregach posiadają wielu specjalistów i entuzjastów SEM. Posiadają wiele certyfikatów i nagród, co potwierdza skuteczność pozycjonowania. Firma do każdego klienta podchodzi indywidualnie, dopiera słowa kluczowe, aby strona pojawiła się jak najwyżej w wyszukiwanych. Jeśli więc wiesz, że nie jesteś w stanie podołać pozycjonowaniu, warto oddać naszą stronę w ręce specjalistów. 

Czy radzisz sobie z pozycjonowaniem? Korzystaliście kiedyś z usług takich firm?

pozycjonowanie porady jak robić?


Komentarze

 1. Na pewno warto jest zwrócić uwagę na pozycjonowanie stron bez względu na jej tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna wiem jak pozycjonować strony, jednak zawsze dobrze sobie to przypomnieć. Cieszę się, że trafiłam na ten post i przypomniałaś mi jak to robić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu dużo się interesowałam tematem pozycjonowania, wprowadzałam różne zasady na swojego bloga ale efekty były marne więc odpuściłam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przyda mi się ten post, po długiej przerwie wracam do blogowania i warto sobie to wszystko przypomnieć:)
  https://womanlife-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. prowadząc bloga, sklep itp to jest bardzo ważny temat :) bez pozycjonowania nie ma nic :D
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycjonowanie stron to ważna sprawa, warto jest się zapoznać bliżej z tym zagadnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nauczyłam się tego odkąd przeszłam na wordpress, wtyczki czynią po prostu cuda :) Raz dwa człowiek się dzięki nim nauczy tej sztuki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, ale od paru lat dbam o pozycjonowanie. Sporo tego o czym piszesz wykonuję, ale widzę, że jeszcze trochę muszę nad tym popracować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozycjonowanie strony internetowej to proces optymalizacji jej treści i struktury w celu uzyskania jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Istnieje wiele sposobów, które można zastosować, aby skutecznie pozycjonować stronę internetową. Oto kilka najważniejszych kroków:

  Określ słowa kluczowe - przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania warto dokładnie przeanalizować branżę, w której działa strona i określić słowa kluczowe, które będą najbardziej odpowiednie dla witryny.

  Optymalizuj zawartość strony - upewnij się, że zawartość strony jest dobrze napisana i zawiera słowa kluczowe. Treść powinna być unikalna, ciekawa i zwięzła. Zadbaj również o odpowiednią ilość treści na stronie oraz o poprawne jej formatowanie, takie jak nagłówki, akapity czy listy punktowane.

  Dostosuj tagi meta - tagi meta są ważnym elementem optymalizacji strony internetowej. Zadbaj o ich odpowiednie wypełnienie, takie jak tytuł strony, opis meta, tagi nagłówków i tagi ALT dla obrazów.

  OdpowiedzUsuń
 10. myślę że wiele zależy od tego w jakiej branży się działa, jakie się ma doświadczenie (czy to firma o uznanej renomie czy dopiero wchodzi na rynek), jaka jest grupa docelowa. inaczej zareklamuje się wspomniane podkłady do twarzy, inaczej prawo jazdy CE, szybkozłączki, czy wyprawy turystyczne. warto zawsze poprosić o pomoc ekspertów :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku