Co to jest kawitacja? Zabieg kawitacji

Co to jest kawitacja? Zabieg kawitacji

Zapewne słyszałaś o różnych technikach chirurgii estetycznej, a w szczególności o tych, które nie wymagają żadnej interwencji chirurgicznej jako takiej, jak np. nieinwazyjna liposukcja czy presoterapia. W tym artykule chcemy porozmawiać o innej technice, która jest obecnie szeroko stosowana i z niesamowitymi rezultatami, kawitacji, która jest w stanie wyeliminować zlokalizowany tłuszcz za pomocą ultradźwięków. Główną zaletą tej procedury, choć nie jedyną, jest to, że oferuje ona rezultaty podobne do liposukcji, ale bez konieczności poddawania się operacji jako takiej.

Na czym polega zabieg kawitacji?

Technika kawitacji polega na wykorzystaniu ultradźwięków w celu rozrzedzenia komórek tłuszczowych, aby ułatwić ich wydalenie przez układ limfatyczny lub mocz. Przed rozpoczęciem sesji kawitacyjnej należy wyznaczyć obszar, który ma być poddany zabiegowi, nanosząc na niego żel ułatwiający poruszanie się używanego sprzętu. Należy wiedzieć, że chociaż rezultaty są widoczne już po pierwszych sesjach, to w celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów konieczne jest zazwyczaj przeprowadzenie od sześciu do dwunastu sesji, w zależności od konkretnego przypadku. Każda sesja trwa około 20-40 minut i jest zazwyczaj przeprowadzana raz w tygodniu.
Ponadto, ponieważ jest to technika małoinwazyjna, można ją łączyć z innymi technikami, takimi jak drenaż, terapia uciskowa lub inne rodzaje masażu, które ułatwiają usuwanie komórek tłuszczowych.

Jakie są główne rezultaty tej procedury?


Przede wszystkim pomaga naszej skórze odzyskać młody i zdrowy wygląd, oprócz następujących korzyści.
1. Pomaga poprawić krążenie krwi.
2. W połączeniu z drenażem limfatycznym jest w stanie wyeliminować toksyny i nagromadzony tłuszcz.
3. Zwiększa napięcie i elastyczność niektórych tkanek, zwłaszcza skóry.
4. Jednym z jego głównych zastosowań jest likwidacja miejscowego cellulitu i skórki pomarańczowej.
5. Wspomaga regulację tranzytu jelitowego.
6. Zwiększając temperaturę skóry za pomocą ultradźwięków, kawitacja pomaga stymulować tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych, dzięki czemu wygląd skóry w leczonym obszarze ulega poprawie.

Rodzaje kawitacji.

Rodzaje kawitacji.

W zależności od sprzętu używanego do przeprowadzenia zabiegu, jak również potrzeb poszczególnych pacjentów, mogą być wykonywane różne techniki kawitacji.

1. Stabilna kawitacja.

W tej metodzie wykorzystywane są ultradźwięki o niskiej częstotliwości, które są w stanie rozpuścić komórki tłuszczowe w określonym obszarze. Jest to bardzo prosta procedura i zazwyczaj stosowana jest w przypadkach, gdy pacjent chce pozbyć się cellulitu, skórki pomarańczowej lub miejscowo zlokalizowanego tłuszczu. Jest to najczęściej stosowana z trzech opcji.

2. Podwójna kawitacja.

W tym przypadku fale o różnych częstotliwościach są wykorzystywane do wytworzenia mikropęcherzyków poprzez zwiększenie wewnętrznej temperatury ciała, co powoduje ich pękanie i przekształcenie tkanki tłuszczowej w płyn.

3. Ultradźwięki.

Procedura ultradźwiękowa jest w stanie zaoferować podobne wyniki do tych osiągniętych za pomocą dwóch pozostałych technik, ale przy użyciu ultradźwięków o niskiej częstotliwości.

Zalecenia przed i po zabiegu kawitacji oraz przeciwwskazania.


Należy wiedzieć, że aby osiągnąć najlepsze rezultaty, ważne jest, aby pić dużo wody, około półtora litra dziennie, oraz stosować dietę niskokaloryczną. Zaleca się również umiarkowany wysiłek fizyczny pomiędzy kolejnymi sesjami kawitacji. Ponadto po każdym z zabiegów wskazane jest poddanie się zabiegowi drenażowemu, aby ułatwić usunięcie rozrzedzonego tłuszczu. Pomimo niewielkiego ryzyka związanego z tą prostą techniką, powinna być ona zawsze stosowana przez specjalistę medycyny estetycznej.

Przeciwskazania do zabiegu kawitacji.

Przeciwskazania do zabiegu kawitacji.

1. Pacjenci z hipercholesterolemią, hipertriglicerydemią, niewydolnością nerek lub wątroby.
2. Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca lub innymi urządzeniami elektronicznymi.
3. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Ponadto, należy wziąć pod uwagę, że osoba, którą wybierzesz do tej procedury ma niezbędne przygotowanie, ponieważ jeśli przyrządy nie są używane prawidłowo, mogą powodować oparzenia i pęcherze. Mogą również wystąpić lekkie siniaki i pęknięcia małych naczyń włosowatych, ale te działania niepożądane są bardziej powszechne i mniej problematyczne.

Czy wiedziałaś wcześniej co to zabieg kawitacji?

Komentarze

 1. Oj uwielbiam zabiegi kawitacji w swoim zaciszu domowym, świetna sprawa i efekty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabieg kawitacji w ostatnim czasie jest dość popularny. Czytałam już co nieco na jego temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam przyjemność korzystać z takich zabiegów i również serdecznie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. byłam kilka razy na zabiegu kawitacyjnym w salonie ale stwierdziłam że za drogi biznes i kupiłam sobie takie urządzenie do domu
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda, ten zabieg nie należy do najtańszych..

   Usuń
 5. Słyszałam o tym zabiegu kawitacji, ale jeszcze się na niego nie zdecydowałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam już nieraz taki zabieg wykonywany i przynosił zawsze dobre efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielokrotnie słyszałam o tym zabiegu, ale jeszcze nigdy się mu nie poddałam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo dobrego słyszałam już wcześniej o tym zabiegu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam wcześniej o tym zabiegu i sama go robię w domu 😀

  OdpowiedzUsuń
 10. słyszałam o takim zabiegu ale nigdy jeszcze nie miałam okazji się mu poddać. Dzięki za post pełen ciekawych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja mama bardzo lubi ten zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ostatnio miałam robiony taki zabieg w salonie kosmetycznym, bardzo polecam :D przyjemnie odświeżył i oczyścił twarz, nie było podrażnień ani zaczerwienienia :D dla skóry delikatnej i wrażliwej zabieg jak znalazł :D

  OdpowiedzUsuń
 13. to jeden z moich ukochanych zabiegów w salonie kosmetycznym <3 cera jest wygładzona, oczyszczona, rozjaśniona, po prostu piękna <3 w domu nie próbowałam, choć wiem że wiele dziewczyn ma jakieś małe urządzonka i są z nich zadowolone

  OdpowiedzUsuń
 14. kawitacja to naprawdę świetny zabieg, delikatny, a jednocześnie skuteczny :D do tego lubię mezoterapię mikroigłową, zabiegi z retinolem, jak i te na skórę pod oczami - kosmetyki jednak nie działają, a w gabinecie można usunąć cienie i obrzęki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. kawitacja - mega przyjemna, skuteczna, nie drażni jak kwasy, a efekt podobny ;D dawniej chodziłam, teraz skupiam się na mezoterapii by wzmocnić skórę i pozbyć się nieestetycznych przebarwień. od czasu do czasu każda kobieta powinna sobie zafundować jakiś profesjonalny zabieg dla dobrego samopoczucia i wyglądu :)

  OdpowiedzUsuń
 16. peeling kawitacyjny do oczyszczania, botoks na zmarszczki i witamina c na rozświetlenie - to zdecydowanie moje ulubione rzeczy w temacie medycyny estetycznej :D nie ma co szukać magicznych kosmetyków w drogerii bo wiadomo że one działają tylko powierzchownie, a w gabinecie wprowadza się substancje pod skórę, głębiej :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślę, że to jest dobry kierunek, jak to widzicie - http://medicalms.pl/ ? Zdecydowanie warto tak do tego podejść. To jednak wprowadza coś całkiem innego, nowego, relaks i inne podejście. Warto korzystać, póki można.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku