Czyszczenie zębów u psa: pielęgnacja zębów i jamy ustnej u psa

czym należy czyścić zęby u psa?

Dbanie o psie zęby jest w zwyczaju i obowiązku każdego odpowiedzialnego, wówczas właściciela, który dba o zdrowie pupila. Zęby służą do rozdrabniania każdego pożywienia oraz picia, z kolei ich choroby czy wypadanie zębów mogą przyczynić się do gorszego samopoczucia. Nadal mnóstwo osób nie zdaje, sobie sprawy jak ważne jest, dbanie o uzębienie swojego psa. Jak wybrać sensowne i odpowiednie elementy, a też produkty do pielęgnacji zębów?

Problemy z uzębieniem trafiają na każdego psa, który nie jest zadbany pod tym względem. Problem ten znacznie częściej pojawia się u psów, które są z ras małych. Największym jego zagrożeniem jest osad kamienny na zębach. Wówczas, gdy zauważymy, ów osad na zębach u psa trzeba, jak najszybciej reagować i zadbać o jego uzębienie, ponieważ może doprowadzić to do choroby psiaka, której nikt by nie chciał. Regularne szczotkowanie i czyszczenie zębów pozwoli na to, że kamień zejdzie, a pies znów będzie lepiej się czuł.

Czyszczenie zębów u psa: pielęgnacja zębów oraz jamy ustnej


Pielęgnacja zębów i jamy ustnej u psa


Czym czyścić zęby u psa?

Częstą przyczyną osadzenia się owego kamienia jest domowe jedzenie no i oczywiście karmy, które podajemy naszym psom. Niestety, niezależnie czy będziemy dawać psu mokrą karmę, suchą czy też gotowane jedzenie - kamień u psa w 99% i tak się pojawi jeśli nie będziemy dbać o uzębienie.. Warto kupić swojemu psu różnego rodzaju gryzaki, które też pozwolą mu na starcie kamienia, jednak nie jest to tak skuteczne, jak regularnie szczotkowanie zębów - trzeba jednak pamiętać, że nasza pasta do zębów nie nadaje się dla psów! 


Jak czyścić zęby u psa?

Chcesz utrzymać dobry stan uzębienia swojego pupila? Najważniejszą jednak praktyką i najbardziej efektywną to regularne szczotkowanie psich zębów. Warto już zacząć szczotkowanie od szczeniaka, aby przyzwyczajać psa do tej czynności. Do tej czynności powinno używać się szczotek o delikatnym i miękkim włosiu, które zakłada się na palec i szczotkuje się psu zęby. Czyścić psu zęby możemy, pastą bądź żelem nałożonym na palec a takie mycie powinno, odbyć się raz w tygodniu przez pięć minut. Szczoteczki oraz pasty nie są drogim wydatkiem - powinniśmy się zamknąć w około 30-40 zł. 

Jak czyścić zęby u psa?

Kiedy można zacząć czyścić zęby u psa?

Można zacząć stosować mycie zębów już od 6 miesiąca roku psa, wtedy kiedy straci wszystkie swoje zęby mleczne, jednak warto już wcześniej psiaka przyzwyczajać do szczoteczki i pasty i stopniowo wprowadzać regularne szczotkowanie. Często czyści się psu zęby, wtedy kiedy:

 • Zauważymy kamień nazębny.
 • Kiedy będą brązowe zęby.
 •  Kiedy zauważymy brudne zęby.
 • Wówczas kiedy pies ma nieświeży oddech.
Nie warto jednak zwlekać długo z brakiem szczotkowania. Często zaczynamy to robić za późno, przez co kamień zdąży się osadzić.

Kto z was regularnie szczotkuje psu zęby?

Kiedy możemy zacząć psu czyścić zęby?


Komentarze

 1. Profilaktyka czyszczenia zębów u psa jest naprawdę bardzo ważna. Moja psina jest już staruszką i niestety zaczęły pojawiać się problemy z uzębieniem :/ Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. To ważna czynność, która nalezy przyzwyczajać pieska od najmlodszego

  OdpowiedzUsuń
 3. Psa nigdy nie posiadalam i myslalam ze gryzaki dentystyczne wystarczaja.Bardzo ciekawy temat poruszylas.

  OdpowiedzUsuń
 4. No my mamy problem z pielęgnacją zębów niestety

  OdpowiedzUsuń
 5. my nie mamy pieseła więc dbamy tylko o nasze szczęki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Otóż to trzeba czyścić pieskowi ząbki, o czy wiele osób nie pamięta :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma pasa, ale kota i u niego równie ważna jest higiena ząbków :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ja do tej pory inwestowałam tylko w solidne gryzaki dla psa, Max nie dałby sobie za nic wyszczotkować zębów przez nas ;) ale regularnie chodzimy do weterynarza, który sprawdza stan uzębienia i w razie czego ,,doczyszcza" psie ząbki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. When you break up your hand in blackjack, what you do is flip your two playing cards face-up side-by-side, and if you're betting, place another guess of identical worth to your 메리트카지노 unique guess. The supplier will deal to the hand on your proper first—until you stand or bust—and then the supplier will play to your other hand. Today, online blackjack tournaments have gotten popular. And this offers a lift to online multiplayer blackjack, in flip.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku