Czym się różni kosmetyczka od kosmetologa?

Czym się różni kosmetyczka od kosmetologa?

Wiele dziewcząt uważa, że kosmetyczka i kosmetolog to dwa, takie same zawody. Jednak prawda jest zupełnie inna - są to dwa różne zawody, które mają między innymi dwie różne drogi kształcenia i programy nauczania. Jakiś czas temu pisałam o tym dlaczego i czy warto wybrać się na studia kosmetologiczne, dlatego dziś postanowiłam wam przybliżyć terminy kosmetyczki i kosmetologa, oraz to czym się różnią te dwa różne zawody. 

Kim jest kosmetyczka?

Kosmetyczka jest to osoba, która  skupia się przede wszystkich na pielęgnacji włosów i podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych skóry. Jednakże zakres usług oferowanych przez kosmetyczki jest bardzo szeroki. Pielęgnacja skóry twarzy, regeneracja i zdobienie paznokci, stylizacja rzęs i brwi to tylko niektóre umiejętności, jakie posiada kosmetyczka. Kosmetyczka zajmuje się również się udzielaniem rad dotyczących pielęgnacji urody oraz planowaniem i wykonywaniem zabiegów takich jak depilacja. 

Kim jest kosmetolog?

Kosmetolog jest to osoba która przede wszystkim specjalizuje się w zabiegach z zakresu pielęgnacji skóry. Zajmuje się profilaktyką mającą na celu utrzymanie jak najdłużej młodego wyglądu skóry oraz również poprawianiem jej kondycji. Do zadań kosmetologa należy również redukcja zmian skórnych, takich jak przebarwienia czy blizny. Osoba na stanowisku kosmetologa dba nie tylko o urodę, a również o zdrowie swoich klientów. Choroby skóry, predyspozycje i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów muszą być prawidłowo zbadane i określone przez kosmetologa.

Jaka jest różnica pomiędzy kosmetyczką a kosmetologiem?

Różnica między kosmetyczką a kosmetologiem jest bardzo zauważalna ponieważ kosmetyczką może zostać każda osoba, która skończy podstawowe zawodowe kursy bądź wybierze się na dwu letnie studium kosmetyczne. Kosmetologiem zostaje się z kolei wybierając drugą drogę kształcenia, czyli trzy letnie studia kosmetologiczne na uczelni. Na studiach pojawiają się przedmioty takie jak chemia kosmetyczna i receptura kosmetyczna. W swoim programie na studiach kosmetolodzy mają takie przedmioty jak: dermatologia, farmakologia, estetyka, mikrobiologia i immunologia - te przedmioty uprawniają do pracy w gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Jak widać kosmetolog musi posiadać dużo szerszą wiedzę niż kosmetyczka, dlatego musisz się zdecydować czy chcesz zostać np. stylistką rzęs, paznokci czy może jednak chcesz zająć się pielęgnacją oraz zabiegami dostosowanymi do różnego rodzaju cery i problemów, od wszelkich zabiegów po kwasy mikrodermabrazję i woskowania ciała.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku