Dziesięć życiowych, dających do myślenia cytatów

refleksyjne cytaty o życiu, cytaty dające do myślenia

Lubisz czy cytat pobudza do reflekcji? Mało osób lubi czytać wiersze, cytaty. Zdarza się że jej przesłanie jest godne uwagi i zainteresowania.  Czasem wieczorem, wchodzę na różne strony i czytam cytaty. Jedne są mało przyciągające, drugie dają do myślenia, szczególnie wieczorami kiedy jesteśmy sami w pokoju, i zbiera nas na przemyślenia. Chciałabym przedstawić Wam dziesięć cytatów, które według mnie są cenną radą, przestrogą stwierdzeniem. Czytaj dalej by poznać dziesięć życiowych dających do myślenia cytatów! 


Refleksyjne cytaty o życiu, cytaty dające do myślenia

#1

Kiedy uświadomisz sobie, że popełniłeś błąd, podejmij natychmiastowe kroki, aby go naprawić
~Dalajlama

Każdy w życiu popełnia błędy, kogoś krzywdzimy nieświadomie, bądź świadomie, lecz ważną rzeczą jest uświadomić sobie błąd, i naprawić go. 

 #2 

Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny
~ Dalajlama
Do powyższego cytatu myślę że wystarczą mądre słowa Dalajlama: Żyjemy wśród ludzi. [...]  Człowiek, który nie szanuje innych, naraża się na samotność. [...] Człowiek, który nie szanuje siebie, nie będzie w stanie nauczyć się szacunku wobec innych. Kiedy zrozumiemy, że każdy z nas posiada wolną wolę, przestaniemy obwiniać innych za swoje błędy. Uświadomimy sobie, że kontrolujemy swoje postępowanie i jesteśmy odpowiedzialni za własne życie.

#3

Nie pozwól, aby mała kłótnia zraniła wielką przyjaźń.
~ Dalajlama

Zawsze zdarzają się sprzeczki małe lub większe, nie zgadamy się z drugą osobą. Przyjaźń jest najpiękniejszą i najważniejszą rzeczą w życiu, dlatego nie warto tracić ją, poprzez małą błahostkę .

Cytaty dające do myślenia


#4

Niezależnie od tego, jak głęboko chcielibyśmy to ukryć, wiemy, że nawet najbliżsi przyjaciele – być może właśnie przez tę bliskość- spotykając się po dłuższej przerwie, odczuwają zawsze pewien chłód zmiany. Nikt nie pozostaje dokładnie taki jak dawniej. Człowiek zawsze rozwija się lub cofa, nigdy nie tkwi w miejscu. Niemniej jednak, mimo całej tej filozofii, któż z nas potrafi stłumić ulotne zdumienie i rozczarowanie, którego doznajemy, widząc, że nasz przyjaciel nie jest i nie będzie taki jak niegdyś, nawet jeżeli zmienił się na lepsze… 
~ Lucy Maud Montgomery

Zazwyczaj jak coś idzie nie po jego myśli, sprzeczamy się z jego decyzją słyszymy "ale się zmieniłeś/aś"Cóż, nigdy nie będziemy tacy jak byliśmy kiedyś. Rośniemy, rozwijamy się oraz zdobywamy wiedzę.

#5

Bolesne dzieciństwo potrafi skutecznie wytłumić naturalną potrzebę okazywania miłości.

Dziecko które nie zaznało miłości, nie będzie potrafiło okazać tej miłości innym - czasem niestety staje się to prawdą, lecz czasem człowiek gdy wydorośleje nigdy nie chce by jego dziecko doznało takiego bólu gdy on kiedy był mniejszy.

#6

Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują. 
~ Nancy Drew

Każdy ma swoich przyjaciół, znajomych z którymi utrzymuje dalszy lub bliższy kontakt, tak jak jest zawarte wyżej jesteśmy jego odzwierciedleniem, oraz to oni są nam pomocni.

#7 

Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne; ale często tak długo patrzymy na zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które zostały otwarte.
~Helen Keller 

Czasem jesteśmy ślepo zapatrzeni w jeden punkt naszego życia, nie zważamy na to że otwiera się przed nami świat a my nie potrafimy się otworzyć przed światem. Tymczasem trzeba się oglądać w tył, spoglądać w przód i dostrzegać  to co się w naszym życiu zmienia.

#8

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.
~ Carl Bard

Niestety, mimo tego że chcielibyśmy zmienić przeszłość, nigdy się to nie dokona. Mimo tego wiarą i nadzieją na lepszą przyszłość jesteśmy w stanie zdziałać cuda, musimy w to jednakże uwierzyć.

#9

Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu

Kiedy jesteśmy źli, nie potrafimy się opanować. Padają słowa których nie powinniśmy mówić, ważne jest by nie podejmować pochopnych decyzji poprzez złość czy też euforię.

#10
Nie pod­ci­naj in­nym skrzy­deł, by umoc­nić swo­je, bo nie wiado­mo, dokąd cię poniosą i kto okaże się sędzią za os­tatnim zakrętem przed metą
~motylek96[cytaty.info]

Jeśli ktoś ma motywację, zapał do tego co robi nie należy go demotywować tylko dlatego że Ty chcesz się podnieść na jego nieszczęściu.Spodobały ci się cytaty? Jeśli tak zapraszam na stronę: 

Co sądzicie o powyższych cytatach? Podobają się wam? Który cytat najbardziej? Macie jakieś przemyślenia, czytając te cytaty?

refleksyjne cytaty o życiu, cytaty dające do myślenia
Komentarze

 1. Uwielbiam czytać cytaty. Z tych które przedstawiłaś najbardziej podoba mi się:
  "Jesteśmy odzwierciedleniem pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To oni nas motywują, doradzają, krytykują. "
  Każdemu życzę takich przyjaciół jakich ja mam bo " Przyjaciół poznaje się w biedzie i szczęściu " :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawe cytaty wybrałaś. Szczególnie ten z numer 6 mnie zaciekawił. Muszę przeanalizować go sobie dokładnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. szacunek i odpowiedzialność za swoje czyny - otóż to :) wypisz wymaluj złota prawda życiowa:) obserwuję i zapraszam do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są bardzo trafne, a dziewiąty muszę sobie wziąć do serca:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze tylko żeby się dało wszystkie te cytaty wcielić w życie :) a to niekiedy jest bardzo trudne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne cytaty, bardzo życiowe :)
  Ps. Bardzo ładny blog, będę tutaj zaglądać ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. cytaty zawsze podnoszą mnie na duchu :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne cytaty :) Hmm... 3czka chyba osobiście najbardziej do mnie trafia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię takie motywujące cytaty, często je sobie drukuję i wieszam na ścianie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawe cytaty jak na twój początek na blogu to bardzo się postaralas bff bardzo fajny pomysł z wytłumaczeniem cytatów brawo ��

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja jestem typem człowieka, który uwielbia skupiać się na cytatach. Nawet czytając książki zdarza mi się skupić i zastanowić nad tekstem, przesłaniem :)) Niektóre z tego wpisu przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne cytaty, bardzo lubię takie co motywują do działania.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię, lubię poezję i cytaty :) Bardzo fajnie się czytało :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajny post
  3 dobra ale często się nie sprawdza

  OdpowiedzUsuń
 15. Niesamowicie piękne cytaty zachęcające do refleksji <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Z kłótniami jest zawsze trudno

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo lubię takie cytaty. Warto przypominać je sobie czasem :)

  OdpowiedzUsuń

 18. "Kiedy uświadomisz sobie, że popełniłeś błąd, podejmij natychmiastowe kroki, aby go naprawić” <3 zapisuje sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajne cytaty :) inspirujące :)

  OdpowiedzUsuń
 20. #8 jak dla mnie do zapamiętania :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mi bardzo podoba się 6 i 7 cytat i zdecydowanie się z nimi zgadzam

  OdpowiedzUsuń
 22. Lubię cytaty. Niektóre długo zapadają w pamięci :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Poezja wznosi nas na inny poziom rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 24. Piękne cytaty, rzeczywiście dają do myślenia...

  OdpowiedzUsuń
 25. Oj ten post dał mi do myślenia...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę, jednak szanujmy się i nie zostawiajmy linków w komentarzu - skutkuje to usunięciem całego komentarza. Zawsze staram się odwiedzać osoby które zostawiły komentarz.

Popularne posty

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku