Wspomnienia, czy są ważne w naszym życiu?

'' W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia"
Witajcie kochani, dziś rozpoczęłam powyższym cytatem nie bez powodu, bowiem to on natchnął mnie, by powstał ten krótki, aczkolwiek prowadzący do przemyśleń post. 

Wspomnienia - ma je każdy od najmłodszych lat. Pewne rzeczy zapamiętujemy do końca życia, inne jednak umykają nam z biegiem czasu, do reszty nie chcemy wracać.Czym by było życie bez wspomnień? Jedną wielką niewiadomą, czarną dziurą, która z każdym dniem by się powiększała.

Każdy z nas ma wspomnienia, niestety nie zawsze przywołują uśmiech, szczęście często jest tak że to one przyprawiają nam o ból, smutek oraz płacz, ale czy bez nich moglibyśmy normalnie funkcjonować? 

Pomyśl...
Pamiętasz tylko ostatnie miesiące, tygodnie, dni, potem wielka czarna dziura. Brak wspomnień do których mogła byś wracać - czy czuła byś się dobrze z faktem że nie możesz powrócić myślami do ubiegłych wakacji? Że nie możesz wspominać  tamtego dnia, w którym pierwszy raz pocałowałaś chłopaka. Dnia w którym pierwszy raz zrozumiałaś jaką drogą chcesz podążać.

Co myślisz na ten temat, wspomnienia są potrzebne? Czy jednak lepiej by nam było, by wspomnienia były ułamkiem, o którym można zapomnieć?Zdjęcie: pixabay

Komentarze

 1. Wspomnienia. Są nieodłącznym elementem duszy człowieka. Gdyby nie one, nie wyciągalibyśmy wniosków z naszych życiowych wyborów, nie uczylibyśmy się na błędach. Gdyby nie wspomnienia, moglibyśmy nie pamiętać różnych osób. Nie pamiętalibyśmy sytuacji, które przeżyliśmy. Nie moglibyśmy stwierdzić, co przeżyliśmy w naszym życiu dlatego ja uważam, że cudownie jest móc sobie wspominać :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspomnienia są bardzo ważne. One są znami na zawsze, nikt nie może nam ich odebrać. Po mojej babci zostały mi już tylko wspomnienia. Gdyby ich nie było nie miałabym nic.
  Pandora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Są ważne i należy je pielęgnować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspomnienia są bardzo ważne. Wiadomo, że o tych złych chcielibyśmy szybko zapomnieć, ale te miłe warto pielęgnować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne słowa, oj tak warto je trzymać w sercu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wspomnienia są baaardzo ważne :) Zwłaszcza te dobre

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspomnienia są bardzo ważne, dzięki nim możemy wrócić do radosnych chwil, gdy jest nam smutno. Natomiast z tych złych wyciągnąć lekcję na przyszłość. Wspomnienia są podstawą naszej tożsamości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspomnienia są bardzo ważne, zarówno te dobre jak i złe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspomnienia, to coś pięknego :) Dlatego warto robić zdjęcia, bo to piękna pamiątka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspomnienia to coś pięknego ja bardzo lubię wspominać różne rzeczy w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja myślę, że wspomnienia są niesamowicie istotne ;) jest to jedna z nielicznych rzeczy, które są naprawdę nasze i nikt nie jest w stanie nam ich zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wyobrażam sobie życia bez wspomnień. W ogromnym stopniu kształtują człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lepiej się skupić na teraźniejszosci i przyszlosci moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. dla mnie wsponienia są bardzo ważne ;) Nawet te mniej przyjemne. Lubie do wspomnień wracać

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspomnienia, tak jak napisałaś, są różne - bolesne, piękne, wesołe, smutne. Ja mam fajny cytat mojej ulubionej polskiej pisarki, wart chyba poruszenia w tym temacie: "Jesteśmy tym, co pamiętamy".

  OdpowiedzUsuń
 16. Wspomnienia są dla mnie bardzo ważne... i pomimo, że w życiu nie zawsze mamy pod górkę warto pamiętać, że wszystkie wydarzenia kształtują nasze życie, osobowość i podejście do świata.
  Dobrze, że poruszyłaś taką tematykę :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspomnienia są w moim życiu na pierwszym miejscu, często wspominam i rozpamiętuje, staram się natomiast tylko te pozytywne wspominania pamiętać najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wspomnienia są bardzo ważne ponieważ właśnie na sytuaciach z przeszłości możemy się wiele nauczyć i nie popełniać tych samych błędów co kiedyś. Mamy też chwilę które są dla nas pozytywne i chcemy do nich wrocic
  http://spam2506.blogspot.com/2018/12/wielki-powrot.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Dzięki wspomnieniom praktycznie zyjemy, możemy się uczyć na własnych błędach. Super post pozdrawiam serdecznie 😀

  OdpowiedzUsuń
 20. Wesołych Świąt :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/12/wesoych-swiat-i-szczesliwego-nowego-roku.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak każdy zapewne wie, są wspomnienia dobre i złe. Jednak nie powinnyśmy ich zapominać, nawet tych złych. Bo z czasem stwierdzimy, że poradziliśmy sobie w tych trudnych momentach w naszym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wspomnienia są jak najbardziej potrzebne. Czasem wydaje się, że lepiej byłoby nie pamiętać tych złych chwil, no pewnie... ale mam wrażenie, że te złe doświadczenia też nas uczą i kształtują.

  OdpowiedzUsuń
 23. są mega potrzebne, nawet te złe, bo czegoś nas uczą i przestrzegają :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wspomnienia są bardzo ważne, uwielbiam te w postaci zdjęć:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Czasem sobie myślę, jakie to musi być straszne stracić pamięć, jak w filmie ,,Fuga" (polecam, swoją drogą-thriller psychologiczny). Straszne. Uwielbiam wspomnienia. Również te złe. Bylam rok w Szkole Aktorskiej i te przykre wspomnienia pomagały wywołać różne stany emocjonalne. A przed snem lubię przywoływać miłe, od razu ciepłej na serduszku się robi 💜💜💜 Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 26. Według mnie, wspomnienia - czy te dobre, czy te złe - są nam w życiu potrzebne. Nie wyobrażam sobie nie pamiętać dzieciństwa, mojego Taty, którego już niestety z nami nie ma ...

  OdpowiedzUsuń
 27. miłe wspomnienia czasem potrafią poprawić nastrój:)

  OdpowiedzUsuń
 28. Wspomnienia nas tworzą, to one decydują o dalszych życiowych decyzjach.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ciekawy wpis. Wspomnienia to dla każdego z nas coś wyjątkowego. Warto je mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Wspomnienia są bardzo potrzebne, dlatego staram się zapamiętać te ważne i wyjątkowe chwile. Zdarza się, że zapamiętuję też zupełnie krótką, ulotną chwilę, ale szczęśliwą :). Co jeszcze jest wartościowe i powiązane z tematem? Zdjęcia. Takie wywołane, nie na ekranie :) Polecam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

* Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę,
* Zawsze staram się odwiedzać komentujących,
* Proszę nie zostawiaj linków, wiem jak trafić na twoją stronę,

* Zapraszam do obserwacji mojego instagrama: @shikatemeku

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku