Wspomnienia - czy mają sens? NAPISZ

Witajcie kochani w ten nieco pochmurny, ale ciepły dzień. Leżąc wczoraj w łóżku wieczorem, myślałam sobie nad pięknymi chwilami które były można by powiedzieć kiedyś.. Bowiem nie ma osoby, która zasypiając nie myślała by nad naszą przeszłością (ew. przyszłością) Wspomnienia nie zawsze potrafią nam zmalować uśmiech na twarzy, wręcz przeciwnie - smutek oraz ból. Jednakże czym by było życie bez wspomnień? Wyobrażacie sobie to? Bo ja niestety nie. - TYM RAZEM TY NAPISZ CO MYŚLISZ.


Wspomnienia - ma je każdy od najmłodszych lat. Pewne rzeczy zapamiętujemy do końca życia, inne jednak umykają nam z biegiem czasu, do reszty nie chcemy wracać.Czym by było życie bez wspomnień? Jedną wielką niewiadomą, czarną dziurą, która z każdym dniem by się powiększała.

Każdy z nas ma wspomnienia, niestety nie zawsze przywołują uśmiech, szczęście często jest tak że to one przyprawiają nam o ból, smutek oraz płacz, ale czy bez nich moglibyśmy normalnie funkcjonować? 
Pomyśl...
Pamiętasz tylko ostatnie miesiące, tygodnie, dni, potem wielka czarna dziura. Brak wspomnień do których mogła byś wracać - czy czuła byś się dobrze z faktem że nie możesz powrócić do ubiegłych wakacji?

Co myślisz na ten temat, wspomnienia są potrzebne?
A co myślicie o marzeniach, wypowiedzcie się na ten temat, ja wypowiem się w kolejnym poście. Chcę byście tym razem to Wy pierwsi wypowiedzieli się w danej kwestii, chcę pierwsza poznać wasze opinie, chcę zobaczyć czy czytacie i chętnie wchodzicie w konwersacje z innymi. UWAGA!
W poprzednim wpisie wspomniałam o zmianach na moim blogu, w ciągu dwóch dni zostały one wdrożone. Od poniedziałku blog działa z końcówką .pl natomiast od środy został zmieniony design bloga. Teraz blog cechuje układ pół kafelkowy, oraz będzie przeważał w nim - już nie czerń i biel - lecz biel i róż. Nagłówek również uległ zmianie, przełamałam się i po lewo widnieje moje zdjęcie. Od teraz archiwum bloga, obserwatorzy w g+ oraz etykiety znajdują się na dole - nie tak jak wcześniej na prawo. Postanowiłam również by posty się dopasowywały do nagłówka, pierwsze zdjęcie będziemy mogli oglądać jakby 'za mgłą". Nie martwcie się, reszta zdjęć jest jak najbardziej normalna! Ci którzy zaglądają na mojego bloga regularnie, lub chociaż kojarzą poprzedni wygląd zapewne zauważyły różnicę. Co sądzicie o obecnym designu? Zmiana na lepsze, czy na gorsze?

Komentarze

 1. Czesto wspominam dobre chwile. Napawam sie nimi. Te zle staram sie wypierac. A marzenia. Podobno to o czym sie mysli to sie przyciaga.
  No to mysle o liczbach w totolotku ;)
  O ksieciu w czarnym ( a co) maybahu. I nie , nie mysle tu teraz o Tadeuszu z Torunia XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspomnienia to wspaniała sprawa. Według mnie jak najbardziej dobrze jest wspominać ;) Fajnie jest wrócić czasem do wspomnień szczególnie tych miłych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pozytywne wspomnienia są zajebiste, człowiek bez wspomnień jest dla mnie jak pusta książka, bez doświadczeń, bez przeżyć, blady i nijaki;) więc tak wpsomnienia i to co się działo ma na nas mega ogromny wpływ

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozytywne wspomnienia to są mega świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo czesto wspominamy podroze i miejsca ktore odwiedzilismy, z wyjazdow wywolujemy zdjecia i je przegladamy, tradycyjnie nie na komputerze. Wiec jesli o nas chodzi, wspomnienia sa wazne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak wspomnienia są potrzebne, wiele wspaniałych chwil w naszym życiu przeżytych w najlepszym gronie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam że wspomnienia są ważne. Jak są dobre to gdy przypomnimy sobie dane chwile jest nam lepiej, czujemy się szczęśliwsi i zazwyczaj poprawia nam się humor.Gorzej gdy mam tylko same złe wspomnienia. Wtedy zatruwają nam jedynie życie. I z takimi trzeba umieć walczyć i powolutku je pokonamy :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspomnienia są ważne. Warto jest pamiętać te piękne chwile, dzięki którym maluje się uśmiech na naszej twarzy jak i te gorsze, które są dla nas nie raz przestrogą

  OdpowiedzUsuń
 9. jasne, że wspomnienia są potrzebne. Te złe również, bo są dla nas lekcją.

  OdpowiedzUsuń
 10. Według mnie warto wspominać, ale tylko te dobre chwile a o złych zapomnieć:)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspomnienia są ok, jeżeli są tylko wspomnieniami a nie naszym realnym życiem. Trudno jest iść do przodu, wciąż patrząc na to, co zdarzyło się kiedyś...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nagłówek bloga wygląda super. :) Też nie wyobrażam sobie życia bez wspomnień, a co dopiero bez marzeń. Ubogacają one naszą egzystencję, pozwalają na chwilę oderwać się od teraźniejszości, która nie zawsze jest taka jaką sobie wymarzyliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspomnienia są dobre, ale z niczym nie można przesadzać. To samo tyczy się marzeń :)
  Zmiany na blogu bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ktoś zwrócił mi kiedyś uwagę, że za dużo wspominam i żyję w przeszłości... Od tamtej pory uważam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wyobrażam sobie życia bez wspomnień. Fajnie czasem powspominać stare czasy. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. wspomnienia są dobre i złe. Ale każde są potrzebne by kształtować naszą osobowość

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem wspomnienia są bardzo potrzebne! Żyć bez nich bym nie mogła.

  OdpowiedzUsuń
 18. wspomnienia warto pielegnowac. nawet te zle, w koncu i ona maja na nas wplyw i nas ksztaltuja.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wspomnienia są potrzebne. I nawet dodam, że te złe bardziej. Pozwalają nam bowiem uniknąć błędów z przeszłości. Ale te dobre ja lubię o wiele bardziej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Wspomnienia odgrywają bardzo dużą rolę w naszym życiu i są potrzebne :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja lubię sobie czasem powspominać :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wspomnienia to część nas, naszego życia. Trzeba je pielęgnować.

  OdpowiedzUsuń
 23. wspomnienia to chyba jedna z niewielu rzczy, które są naprawdę nasze :) te przykre mogą być dla nas nauką i tak koniec końców nawet one są potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 24. dobrze jest mieć piękne wspomnienia <3

  OdpowiedzUsuń
 25. Wspomnienia są ważne- te dobre wywołują uśmiech na twarzy, przenoszą choć na chwilę w dobre miejsca, czasy. A te złe? Staram się je też wykorzystywać- by wyciągnąć wnioski, naprawić błędy i nie popełniać ich ponownie. ☺

  OdpowiedzUsuń
 26. myślę że nie ma prawdziwej radości bez smutku... bo gdyby życie składało by sie z samych radości to by ją odczuwać potrzebowalibyśmy coraz więcej

  OdpowiedzUsuń
 27. Wspomnienia są potrzebne jednak warto wspominać tylko mile i radosne chwilę które są dla nas ważne

  OdpowiedzUsuń
 28. Czesto wspominam chwile kiedy moje pociechy były małe. Zawsze wtedy się rozczulam.

  OdpowiedzUsuń
 29. Złe wspomnienia warto odsunąć na bok :) Ważne, by wspominać to co dobre!

  OdpowiedzUsuń
 30. Jakbyśmy nie mieli wspomnień, to tak jakby naszego życia w ogóle nie było.

  OdpowiedzUsuń
 31. Lubię wspomnienia i powrót myślami do dawnych dni, wspomnienia są i będą cząstką nas i nadal mimo że minęły nas definiują ale nie powinny przesłaniać teraźniejszości wszystko z umiarem ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. bardzo lubie wspominac i myslec jak to kiedys bylo

  http://by-aleksandraa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Uważam, że wspomnienia są nam potrzebne zarówno te piękne, w naszej głowie często idealne, gdzie wspominamy ważne dla nas osoby, sytuacje, miejsca, uczucia, emocje. Jednak nawet te gorsze wspomnienia są nam potrzebne ponieważ jest to dla nas pewnego rodzaju lekcja, przestroga na przyszłość, nauka na błędach które się popełniło :)

  Pozdrawiam,
  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja bardzo lubię wspominać :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/08/koronkowa-sukienka-i-molo-w-koobrzegu.html

  OdpowiedzUsuń
 35. Świetny design, a co do wspomnień to skarb kazdego czlowieka☺

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobrze jest mieć wspomnienia, ale trzeba żyć chwilą:)

  OdpowiedzUsuń
 37. Dla mnie wspomnienia są bardzo ważne, ponieważ uczymy się na błędach z przeszłości i lepiej odróżniamy dobro i zło :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Wspomnienia są dobre, o ile przypominamy sobie miłe chwile. Moim zdaniem nie ma sensu wspominać złych chwil. Jeżeli można, wyciągnijmy z nich wnioski, ale nie wracajmy do nich. Po co przejmować się po kilkanaście razy czymś, czego już nie cofniemy? :D
  Ooo, widzę, że nie tylko ja ostatnio zmieniłam design bloga :) Ślicznie tu u Ciebie <3

  OdpowiedzUsuń
 39. Wspomnienia sa wazne, dla mnie licza sie te dobre i zle ktore daja motywacje do dzialania!

  OdpowiedzUsuń
 40. Wspomnienia są dla mnie bardzo ważne - bez nich człowiek czułby się tak pusto, nieswojo.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 41. Tak, uważam że wspomnienia są ważne- one potrafią kształtować naszą osobowość i na podstawie przebytych doświadczeń jesteśmy w stanie podejmować kolejne decyzje w sposób bardziej rozsądny czy też świadomy. Chyba każdy z nas przed snem rozmyśla o tym co było, albo co mogłoby być. Miło wracać do pięknych chwil myślami, one wpływają na nasze lepsze samopoczucie. Wiadomo, jednak że wśród tych pięknych często jest wspomnienie, wywołujące w nas negatywne emocje. Nie jesteśmy w stanie tego rozdzielić, ale cudownie że chociaż przez chwile możemy przenieść się w czasie :)

  Zapraszam do mnie
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 42. Tak, wspomnienia są potrzebne, nie wyobrażam sobie, ze mogłabym nie pamiętać wielu ważnych wydarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 43. wspominam dobre chwile

  OdpowiedzUsuń
 44. Wspomnienia nas tworzą, uczą i determinują to jakimi ludźmi jesteśmy. Nie wyobrażam sobie jak mogłabym żyć bez jakichkolwiek wspomnień.

  OdpowiedzUsuń
 45. Wspomnienia to historia naszego życia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

* Dziękuję że odwiedziłaś moją stronę,
* Zawsze staram się odwiedzać komentujących,
* Proszę nie zostawiaj linków, wiem jak trafić na twoją stronę,

* Zapraszam do obserwacji mojego instagrama: @shikatemeku

Obserwuj mnie również na instagramie @shikatemeku